Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Tworzenie 64 kont PSN

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zerathel
    Guest

    Tworzenie 64 kont PSN

    Witam postanowiłem założyc ten temat bo może on się komuś przydać...Otóż wczoraj po dyskusji usłyszałem tekst, że jest limit tworzenia kont psn z jednej konsoli. Dziś specjalnie szukałem po google w celu znalezenia jakiejkolwiej informacji na ten temat.


    Na ps3 site znalazłem takiego posta:

    "Witam, opisze Wam mój problem i zaznaczam, że dawno nie siedziałem w nowościach Ps3.. Więc kiedyś miałem konsole 80gb, i tam konto na PSN, potem postanowiłem sobie troche zarobić i gośćiu doplacił mi pare groszy, za to że dałem mu moją 80, i wziąlem od niego 40gb.. było to jakieś 2-3 lata temu (największy problem, że nie wiem dokładnie kiedy. ).. Konsoli używałem głównie do oglądania filmów z BluRay i w zasadzie nie korzystałem do grania i internetu... Pewnego dnia, około 3 miesiąće temu postanowiłem ją sprzedać.. i dziś mój znajomy który ją kupił chciał połączyć się z interntem i wyskoczyła mu następująca wiadomość: "dostęp do sieci sony entertainment network z tego systemu został zablokowany lub chwilowo zawieszony". Zadzwoniłem do sony gdzie poinformowali mnie, że z konsoli było założone 64, czyli max możliwa ilość kont i teraz będzie można się przez nią logować tylko i wyłącznie poprzez konta założone na niej.. Nie moge się skontaktować z gościem u którego to kupowałem, gdyż mam ze 130 komentarzy na allegro, a nie znam dokładnej daty zakupu i nie moge sprawdzić która aukcja dotyczyła czego (tranzakcji dokonywaliśmy przez allegro..) .nie wiem co robić, jest jakaś szansa żeby to załątwić? nie wiem wyzerować konta, albo jakos zmienic numer konsoli zeby sony sie nie łapało ? załamuje ręce i nie wiem czy nie bede musial oddac calej kasy koledze.. Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam"
    (źródło:http://www.ps3trophyclub.pl/newthrea...newthread&f=20)

    Z kolei na psforum znalazłem takiego posta

    "Na GT pojawił się dosyć ciekawy temat odnośnie ilości zakładanych kont PSN na jednej konsoli. Kolo pisze, że przewinęło się przez jego PS3 ok 60 kont (te które kupił, sprzedał, zamienił i usunął) i przy zakładaniu 61 konta otrzymał komunikat, że limit kont został wykorzystany. Miał ktoś z Was taki przypadek? Ja osobiście słyszałem, że można mieć maksymalnie 16 (jednorazowo) założonych kont" (źródło: http://psforum.pl/ogolnie-13/ilosc-k...-konsoli-2245/)

    Z tego co mi wiadomo na dzień dzisiejszy jeśli na jednej konsoli stworzone zostało 64 konta to można jedynie logować się tylko na te konta, które zostały założone przez tą konsolę...Nie zalogujesz się nawet na istniejące konta, które zostały założone na innej konsoli. Jedynym rozwiązaniem jest skasowanie konta PSN...Nie wiem jak się kasuje konto PSN bo szczerze powiedziawszy nie widzę powodu dlaczego miałbym to robić.

    Wówczas należy zadać pytanie, dlaczego Sony zrobiło limit na tworzenie kont PSN?

    Otóż odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ chcą w ten sposób ograniczyć robienia składek na playstation store. Wielu użytkowników w celu zredukowania kosztów kupna gier robią składkę i kupują grę lub gry na 5 konsol (przed 18 listopada 2011 roku) oraz na 2 konsole (od 18 listopada do dnia dzisiejszego)...Wiele firm zaczęło się przed tym bronić stąd też powstał ten limit. Nie wiem kiedy powstał ten limit i czy może nie był on od samego początku...

    Na końcu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem pewien czy jest w ogóle mozliwość sprawdzenia ile danych kont się stworzyło...Moim zdaniem nie jest to możliwe, aczkolwiek mogę się mylić...


    POST TEN NIE MA NA CELU WSPIERANIA SKŁADEK NA PSN BO KAŻDY ROBI TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚC!!!
    JEST TO POST INFORMACYJNY MAJĄCY NA CELU OSTRZEŻENIU GRACZY JAKIE GROŻĄ KONSEKWENCJE JEŚLI KTOŚ BEZMYŚLNIE BĘDZIE TWORZYŁ KONTA PSN ORAZ ZASTANOWIENIU SIĘ CZY WARTO KUPOWAC KONSOLĘ Z DRUGIEJ RĘKI!!!
    Ostatnio edytowane przez Zerathel ; 31-07-2012 o 15:24

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •