Ja otrzymałem PS Vite wczoraj. Muszę was ostrzec, że nie posiadałem wcześniej urządzeń dotykowych (tylko grałem w gry na cudzych). Na początku nie mogłem się przestawić na sterowanie... ale po kolei.
Samo urządzenie na starcie wydało mi się spore i ciężkie (wcześniej trzymałem Vite w sklepie i nie czułem ciężaru), ale przyzwyczaiłem się do gabarytów i masy. Materiał konsoli również wydał mi się delikatny, jak mówił Rekinek, ale dla pewności upuściłem konsolę na podłogę pokrytą kafelkami i muszę przyznać że konsola nie wytrzymała upadku. R.I.P. Taki żart. Też nie miałem odwagi testować.
Uruchomienie, pierwsze ustawienia, film powitalny i nareszcie pokazał się system. Jako że jest to konsola do gier, to trzeba ją w takowe zaopatrzyć. Więc odpaliłem PSN i zapuściłem ściąganie chyba z 10 gier uzbieranych z PS+ (ale jeszcze nie wszystkie). W trakcie ściągania zabezpieczyłem konsolkę folią na ekran i sznurkiem na rękę.
Oprogramowanie mnie nie powaliło, mało dają na starcie. Near mi się spodobał bo zobaczyłem że w okolicy jest 8 posiadaczy. Nic innego nie przypadło mi do gustu. Mapy google, czat zbiorowy, trofea, galeria i takie tam mało interesujące. Skajpaja można ściągnąć, łał. To czego mi brakuje w PS3, a jest w PS Vita to możliwość działania programów w tle. Nie sprawdzałem jeszcze możliwości słuchania muzyki z galerii i granie w grę, mam nadzieję że się da.
Po godzinie ściągania bateria pokazała połowę (jeszcze nie ładowane).
No i czas na gry. Jeszcze nie zdołałem uruchomić wszystkich, ale te w które już grałem to: Unit 13, przyjemny shooterek, trochę za bardzo prowadzi za rękę. Killzone, singiel również wciągający, ale multi śmierdzi mi CoD, ja będąc na małym lvl, zaczynając grę, nie mogłem nikogo zabić, mimo że wywaliłem na kogoś cały magazynek, a on trzasnął mnie... z rakietnicy... Nie lubię takiego multi. W co ja tam jeszcze grałem... Urban Trial Freestyle, taka Elastomania w 3D Szału nie ma ale gra się miło. LEGO Lord of the Rings, stara poczciwa zabawa jak to bywa z grami LEGO. Jeszcze mam kilka tytułów ale nie miałem czasu ich wszystkich przetestować. Ogólnie zadowolony z gier jestem.
Minus największy to czas pracy baterii. Max 5 godzin pracy to za mało, jak się będzie jechać gdzieś pociągiem np. z Gdańska do Szczecina około 10 godzin w PKP, to trochę za mało. Szkoda że nie można wymieniać baterii, tak to padnie jedna i wkładamy drugą.
Reasumując, mimo słabej baterii jestem bardzo zadowolony, coś czuję że spędzę sporo czasu przy niej. Polecam