Pierwszy (tak Wredny musiałem to sparodiować choć pewnie słabo mi to wyszło ) Gra według IGN-a jest oceniana na 4,5 pewnie dlatego, że jest może kilka scenek z fabuły. Plusem są różne zakończenia. Map po których się poruszamy też jest mało...Okolice 7 lub 8 różnych lokacji. Według mojej oceny gra zasługuje na ocenę 6/10, ponieważ ta gra przypomina mi czasy Tenchu, czyli zabijanie po cichu. Jest to niewątpliwie plus tej gry. Animacje do stealth killi są bardzo dobrze wykonane, mamy różnorodne misje np: obrona, porwanie, ratunek, zabicie itp. Najlepszą frajdę w tej grze sprawiło mi bieganie i skakanie na pełnej prędkości na ścianę potem odbicie się od niej i skok na dach. System walki w tej grze hmm opiera się na praktycznie na kilku ciosach. Można wykonać przerzut postaci atakować normalne lub zrobić zamach mieczem tak, aby przeciwnik wyleciał do góry. Niestety główny bohater nie ma więcej ciosów to samo zresztą, jak Kaede, ale jej kombo składa się z 5 uderzeń i jej podcięcie jest zrobione anmiacją, co naprawdę daje duży plus. System wspomagania nas w misjach momentami AI jest kompletnie beznadziejna, aby nie powiedzieć wręcz debilna. Nie raz miałem sytuację, że chce zrobić zabójstwo po cichu i kiedy jest animacje, że chce zadać ostateczny cios to mój sprzymierzeniec atakuje i jednocześnie mnie przerywając tym samym ciche zabójstwo. Tu jest duży minus tej gry. Dobrym pomysłem jest alchemia to znaczy zbieramy sobie przedmioty i potem możemy sobie stworzyć mikstury, które nam pomogą w misjach. Mogą one wspomagać nas (np: większa siła, szybkość) lub osłabiać przeciwników (np: przeciwnik zadaje słabsze obrażenia). Kolejnym plusem jest to, że nasza postać leveluje czyli za każda misję otrzymujemy expa i jest on uzależniony od trudności gry, ilości przeciwników oraz ile nam ono zajmie czasu. Po każdej misji mamy ranking misji od SS do E. (E jest w przypadku śmierci podczas misji)


Trofea w tej grze kompletnie mnie zwiodły. Na początku myślałem, że każde trofeum jest zbugowane bo zrobiłem to, co było wymagane, a okazało się, że daną czynność trzeba wykonać ileś tam razy. Szkoda, że w wymaganiach trofeów tego nie napisali. Nie sprawiają one większego problemu. Jedynym problem może być poziom Deadly oraz Hard, ponieważ mamy wyłączoną opcję restartowania misji mówiąc krótko masz jedno podejście albo je wykonasz albo nie wykonasz. W przypadku misji, gdzie mamy wybór misja zakończy się naszą śmiercią mamy Game Over i jeśli ktoś nie zrobił przed tą misją save'a to się cofa praktycznie do początku gry. Ja tak straciłem kilka misji. Przeciwników jest znacząco więcej, mają więcej energii i zadają większe obrażenia. Trudność oceniam 4/10