W Panic Room przed patchem 1.02 był glitch który pozwalał zdobyć trofeum Quick draw offline z botami (więcej w poradniku). Po wgraniu patcha ten sposób został raczej na pewno załatany (kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt prób nie przyniosły skutku). Z diablikiem wpadliśmy na pewien pomysł Postaram się opisać cały sposób:

1. Dla pewności i bezpieczeństwa skopiować save z Narzędzi zapisanych danych
2. Gdy mamy zainstalowaną grę na dysku (z patchem 1.02) musimy ją usunąć (szkoda, ale trzeba )
3. Następnie pobieramy grę.
4. Kiedy gra jest już zainstalowana uruchamiamy ją.
5. Teraz bardzo ważne. Kiedy wyświetla się komunikat czy chcemy zainstalować wersję 1.02 wciskamy (czyli anuluj)
6. Tym sposobem mamy grę bez najnowszego patcha
7. Następny komunikat to ERROR. Gra nie odczytuje save z wersji 1.02 (jeśli takowego save nie macie ten komunikat wam sie nie wyświetli) więc dajemy opcję NO.
8. Gra informuje nas o stworzeniu nowego save dla tej wersji gry. Wciskamy jedyną opcję czyli OK.
9. Teraz gra chcę abyśmy usunęli save z wersji 1.02. Wciskamy opcję Nie.
10. Teraz znajdujemy się w menu głównym gry. Dajemy Play Singe Player, wybieramy mapę Panic Room, poziom trudności normal, boty włączone i jedziemy
11. Jeśli zapoznaliście się z tipem Matidzi01 to wiecie co trzeba robić.
12. Mnie trofeum wpadło za ósmym podejściem. Starałem się za każdym podejściem zabijać wrogów na innych kondygnacjach a także dwa razy otworzyłem czerwone drzwi.
13. Po zdobyciu pucharka nie zostaje nic innego jak wgranie patcha 1.02 od nowa
14. Jeśli okazało by się że nie mamy swoich statystyk, zgrywamy save z pendrive na dysk PS3.

Powodzenia!