Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Mirror's Edge - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar amdzyl
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    227
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    17
    Gamer IDs

    PSN ID: amdzyl

    Platyna Mirror's Edge - Poradnik



    Przegląd:
    Poziom trudności trofeów: 8,5 lub Ankieta
    Trofea offline: 45
    Trofea online: 0
    Czas potrzebny do platyny: około 30 godzin
    Ilość trofeów do przegapienia: 1 ( Test of Faith)
    Minimalna ilość przejść: 3
    Sugerowana ilość przejść: 4
    Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
    Poziom trudności ma wpływ na pucharki?: Tak ( Pro runner)



    Wstęp:
    Mirror's Edge jest uważana za jedną z najbardziej niedocenionych gier na tą generację konsol. Dla mnie ten tytuł znajduje się w TOP 3 najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem (a było ich sporo). Mirror's Edge może nie ma wybitnej fabuły, ale gameplay jest tak genialny że od pierwszej minuty pochłonął mnie całkowicie. Trofea w większości nie są trudne lecz dwa tryby sieją postrach wśród Trophy Hunterów. A są nimi Time Trial i Speed run. Jeśli chcesz zdobyć platynę musisz perfekcyjnie poznać i opanować każdą lokację w grze a co za tym idzie spędzić wiele godzin z tym tytułem. Poznałeś każdy kąt w grze? Time Trial zrobi się "dosyć prosty" lecz Speed run nadal będzie frustrujący i ciężki do przejścia.




    Propozycja przejścia:
    Mirror's Edge proponuje przejść 4 razy.
    • Pierwsze przejście na poziomie trudności Easy aby poznać grę, cieszyć się fabułą, zająć się trofeum Test of Faith i odblokować poziom trudności Hard;
    • Drugie przejście na poziomie trudności Hard;
    • Trzecie przejście - "w kawałkach". Tutaj należy skupić się na zbieractwie. Można to także zrobić przy pierwszym podejściu do gry, lecz odradzam taki wybór. Odradzam z tego względu, że i tak trzeba perfekcyjnie poznać każdą lokację, a po jednorazowym przejściu gry odblokuje się nam wybór poziomu, a nawet checkpoint'a danej lokacji;
    • Czwarte przejście w trybie Speed run.

      Na koniec dodam że jeśli dacie szansę i spędzicie wiele godzin z Mirror's Edge to na pewno zdobycie platyny nie będzie aż tak trudne. Powodzenia!

       

      • Gałka - Poruszanie się postacią;
      • Gałka - Poruszanie kamerą;
      • Zamachnięcie w lewo lub prawo i kliknięcie - Przyspieszenie biegu bohaterki (Najmniej używane przeze mnie, nie trzeba używać w Time Trial i Speed run). To bardziej taki dodatek ponieważ nawet w treningu nie ma o tym wzmianki;
      • Odchylanie w dół i w górę naprzemiennie podczas zwisania na rurce poziomej - Huśtanie się na rurce poziomej;
      • Kliknięcie - Skok;
      • Trzymanie przy ścianie (pionowo/poziomo) - Bieg po ścianie (pionowo/poziomo);
      • Kliknięcie podczas biegu po ścianie - Odbicie się od ściany w kierunku gdzie patrzymy się bohaterką;
      • Kliknięcie podczas trzymania się krawędzi i jakiś obiekt jest nad nami - Chwyt wyższej krawędzi lub wejście na półkę/balkon;
      • Kliknięcie podczas trzymania się rury pionowej i gdy w pobliżu jest kolejna taka rura lub rurka pozioma - Przeskok na kolejną rurę lub rurkę poziomą;
      • Kliknięcie podczas zwisania na rurce poziomej - Odbicie się;
      • Trzymanie podczas bezruchu - Kucnięcie;
      • Trzymanie podczas biegu - Wślizg;
      • Trzymanie w powietrzu - "Kucnięcie w locie";
      • Kliknięcie gdy zjeżdżamy po linie - Puszczenie się liny;
      • Kliknięcie gdy trzymamy się krawędzi - Puszczenie się krawędzi;
      • Kliknięcie w bezruchu, skoku, biegu lub biegu po ścianie pionowo - Obrót o 180 stopni;
      • Kliknięcie podczas biegu po ścianie poziomo - Obrót o 90 stopni w stronę przeciwną od ściany po której biegniemy;
      • Kliknięcie - Uderzenie pięścią;
      • Kliknięcie podczas kucaniu w bezruchu - Uderzenie pięścią;
      • Kliknięcie podczas wślizgu - Kopnięcie;
      • Kliknięcie podczas skoku - Kopnięcie;
      • Kliknięcie podczas biegu po ścianie POZIOMEJ - Kopnięcie (trofeum Martial artist);
      • Kliknięcie lub trzymanie podczas posiadaniu broni palnej w rękach - Strzał z broni palnej;
      • Kliknięcie - Podczas gdy nie ma koło nas przeciwnika i nie jest podświetlona jego broń włącza się animacja "próby chwycenia broni". Innymi słowy nieudane odebranie broni;
      • Kliknięcie - Podczas gdy jest koło nas przeciwnik i podświetla się jego broń na czerwono włącza się animacja odebrania broni i unieruchomienie wroga;
      • Kliknięcie podczas posiadania broni palnej w rękach - Wyrzucenie broni palnej;
      • Kliknięcie podczas gdy stoimy nad bronią palną która leży na podłożu - Zabranie broni palnej;
      • Trzymanie - Ustawia kamerę w kierunku w którym mamy się udać. Szczególnie pomocne za pierwszym przechodzeniem gry lub gdy się zgubimy;
      • Kliknięcie - Interakcja z otoczeniem. To znaczy z windami i drzwiami . Przycisk potrzebny do otwarcia wind i wciśnięciu przycisku piętra a także do otwierania drzwi na "koła" (jak w bunkrach) i zamykania/otwierania zaworów. Gdy wciśniemy podczas gdy nie jesteśmy blisko przycisku windy lub jakiegoś zaworu, przycisk ten jest bezużyteczny;
      • Kliknięcie - Chwilowe spowolnienie czasu. Bardzo przydatne przy odebraniu broni przeciwnikowi. Dostępne po naładowaniu, ale skoro że w grze nie ma HUD ciężko jest stwierdzić kiedy spowolnienie jest naładowane i gotowe do użycia a kiedy nie.
      • Kliknięcie - Pokazuje cele misji;
      • Kliknięcie - Pauza.
    Poradnik:


    Over the Edge
    Unlock all other trophies

    Gratulacje! Jesteś prawdziwym mistrzem Parkour .



    Back on the job
    Complete the Tutorial

    Wystarczy przejść trening na samym początku gry. Nic trudnego. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Prologue Complete
    Complete the Prologue in story mode

    Należy ukończyć prolog. Związane z fabułą.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Prologue Speedrun. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Chapter 1 Complete
    Complete Chapter 1 in story mode

    Należy ukończyć rozdział 1. Związane z fabułą.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Chapter 1 Speedrun. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Chapter 2 Complete
    Complete Chapter 2 in story mode

    Należy ukończyć rozdział 2. Związane z fabułą.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Chapter 2 Speedrun. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Chapter 3 Complete
    Complete Chapter 3 in story mode

    Należy ukończyć rozdział 3. Związane z fabułą.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Chapter 3 Speedrun Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Chapter 4 Complete
    Complete Chapter 4 in story mode

    Należy ukończyć rozdział 4. Związane z fabułą.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Chapter 4 Speedrun. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Chapter 5 Complete
    Complete Chapter 5 in story mode

    Należy ukończyć rozdział 5. Związane z fabułą.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Chapter 5 Speedrun. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Chapter 6 Complete
    Complete Chapter 6 in story mode

    Należy ukończyć rozdział 6. Związane z fabułą.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Chapter 6 Speedrun. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Chapter 7 Complete
    Complete Chapter 7 in story mode

    Należy ukończyć rozdział 7. Związane z fabułą.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Chapter 7 Speedrun. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Chapter 8 Complete
    Complete Chapter 8 in story mode

    Należy ukończyć rozdział 8. Związane z fabułą.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Chapter 8 Speedrun. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    That's a wrap
    Complete the story mode on any difficulty

    Należy ukończyć rozdział 9 a co za tym idzie całą grę.
    W razie jakichkolwiek problemów odsyłam do trofeum Chapter 9 Speedrun. Poziom trudności nie ma znaczenia.



    Pro runner
    Complete story mode on hard difficulty

    Trofeum dostaniemy za przejście całej gry na poziomie trudności hard. Nic trudnego. Co prawda przeciwnicy zadają większe obrażenia ale nawet to nie stanowi większego wyzwania. Obiekty podświetlane na czerwono (pomocne w odnalezieniu właściwej drogi) są na tym poziomie wyłączone dlatego polecam te trofeum zrobić przy drugim podejściu do gry.



    Zbieractwo:


    Bag lady
    Find all three hidden bags in one chapter

    Należy znaleźć 3 ukryte torby w jednej misji.
    Patrz trofeum Packrat



    Ran out of fingers
    Find 11 hidden bags

    Należy znaleźć 11 ukrytych toreb.
    Wpadnie podczas robienia Packrat



    Packrat
    Find all 30 hidden bags

    Należy znaleźć 30 ukrytych toreb. Torby w tej grze to nic innego jak zbieractwo.
    Poniżej zamieszczam filmiki a także najbliższy checkpoint w którym ukryta jest dana torba.

    PROLOGUE - THE EDGE
    Torby do znalezienia: 3

    1 - CHECKPOINT B
    2 - CHECKPOINT B
    3 - CHECKPOINT C

     


    CHAPTER 1 - FLIGHT
    Torby do znalezienia: 3
    1 - CHECKPOINT A
    2 - CHECKPOINT C
    3 - CHECKPOINT E

     


    CHAPTER 2 - JACKNIFE
    Torby do znalezienia: 3
    1 - CHECKPOINT A
    2 - CHECKPOINT C
    3 - CHECKPOINT E

     


    CHAPTER 3 - HEAT
    Torby do znalezienia: 3
    1 - CHECKPOINT A
    2 - CHECKPOINT C
    3 - CHECKPOINT D

     


    CHAPTER 4 - ROPEBURN
    Torby do znalezienia: 3
    1 - CHECKPOINT A
    2 - CHECKPOINT C
    3 - CHECKPOINT D

     


    CHAPTER 5 - NEW EDEN
    Torby do znalezienia: 3
    1 - CHECKPOINT B
    2 - CHECKPOINT C
    3 - CHECKPOINT C

     


    CHAPTER 6 - PIRANDELLO KRUGER
    Torby do znalezienia: 3
    1 - CHECKPOINT A
    2 - CHECKPOINT B
    3 - CHECKPOINT C

     


    CHAPTER 7 - THE BOAT
    Torby do znalezienia: 3
    1 - CHECKPOINT A
    2 - CHECKPOINT B
    3 - CHECKPOINT D

     


    CHAPTER 8 - KATE
    Torby do znalezienia: 3
    1 - CHECKPOINT A
    2 - CHECKPOINT C
    3 - CHECKPOINT C

     


    CHAPTER 9 - THE SHARD
    Torby do znalezienia: 3
    1 - CHECKPOINT A
    2 - CHECKPOINT C
    3 - CHECKPOINT D

     



    Time Trial:


    On the clock
    Beat the qualifier time on any Time Trial skretch

    W tym trofeum chodzi o to aby zdobyć przynajmniej jedną gwiazdkę w naszym pierwszym Time Trialu.
    Wpadnie podczas robienia Still counting.



    Access all areas
    Unlock all Time Trial skretches

    Trzeba odblokować wszystkie mapy w trybie Time Trial. Na początku startujemy z jedną odblokowaną mapą. Aby odblokować kolejną mapę należy w tej jednej uzyskać przynajmniej czas na jedną gwiazdkę. Przykład: na początku mamy odblokowaną mapę PLAYGROUND ONE. Jeśli przejdziemy tą mapę i uzyskamy czas wystarczający na jedną gwiazdkę, automatycznie odblokuje się mapa PLAYGROUND TWO, czyli kolejna na liście. Na niektórych mapach (np. ATRIUM ONE) zdobycie nawet jednej gwiazdki może przysporzyć dużych problemów.



    Baby steps
    Attain a Time Trial star rating of 20

    No i zaczyna się . Zdobycie 20 gwiazdek nie powinno być dużym problemem (oczywiście o ile zna się mapy).
    Potraktujcie to jako rozgrzewkę przed trofeum Still counting.



    A for effort
    Attain a Time Trial star rating of 35

    Drugie trofeum związane ze zdobyciem gwiazdek w trybie Time Trial. O ile zdobycie 20 nie było aż takim wyzwaniem tak już 35 to bardzo duża różnica ponieważ przyjdzie ci walczyć o każdą gwiazdkę.



    Still counting
    Attain a Time Trial star rating of 50

    Najtrudniejsze trofeum w całej grze. Należy zdobyć 50 gwiazdek w trybie Time Trial. Wyścigów w tym trybie jest w sumie 23. Jedynym pocieszeniem jest tutaj fakt że nie trzeba w każdym wyścigu zdobyć 3 gwiazdek (czyli maksimum). Czasy są bardzo wyśrubowane więc przyjdzie ci walczyć o każdą sekundę. Opanować trzeba każdą trasę jak i sterowanie - bez tego proponuje się do tego trofeum nie zabierać. Tylko stracisz nerwy a i tak nie osiągniesz celu.
    Time Trial potrafi skutecznie zniechęcić do zrobienia platyny.
    Bardzo przydatną możliwością jest przycisk . Podczas kampanii zapewne bardzo rzadko go użyjesz (możliwe nawet że wcale) ale w Time Trial i Speed Run potrafi on naprawdę pomóc. odpowiada za obrót o 180 stopni gdy stoimy, skaczemy i biegniemy po ścianie pionowo, a o 90 stopni gdy biegniemy po ścianie poziomo. Dzięki tej opcji odkryjesz skoki i przejścia o których nawet nie wiedziałeś .

    Dobra przejdźmy do najważniejszego. Oto rozpiska ile ja zdobyłem gwiazdek na danej mapie i filmiki które BARDZO pomagają. Jeśli oglądniesz 2 - 3 razy taki filmik i poćwiczysz w grze, to na pewno uda ci się zdobyć przynajmniej 2 gwiazdki. Oczywiście nie zrobisz wszystkiego tak jak jest pokazane na filmiku bo gościu jest prawdziwym wymiataczem i robi każdy trial na 3 gwiazdki . Pamiętaj, za pierwszym razem na pewno się nie uda ale jak to mówią praktyka czyni mistrza .

    PLAYGROUND ONE
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    01:02:68



    PLAYGROUND TWO
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    01:14:34



    PLAYGROUND THREE
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    01:38:87



    EDGE
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    00:52:69



    ARLAND
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    00:45:55



    FLIGHT
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    01:00:66



    CHASE
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    01:20:70



    STORMDRAINS ONE
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    01:19:51



    STORMDRAINS TWO
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    00:54:48



    STORMDRAINS THREE
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    00:56:22



    HEAT
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    00:59:19



    BURFIELD
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    01:01:16



    CRANES ONE
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    01:15:84



    CRANES TWO
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    01:01:16



    NEW EDEN
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    00:58:19



    FACTORY
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    01:12:78



    OFFICE
     

    Mój wynik:
    3 gwiazdki
    00:22:76



    CONVOY ONE
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    01:02:16



    CONVOY TWO
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    01:00:03



    ATRIUM ONE
     

    Mój wynik:
    1 gwiazdka
    01:15:51



    ATRIUM TWO
     

    Mój wynik:
    Brak gwiazdek
    --:--:--



    SHARD ONE
     

    Mój wynik:
    2 gwiazdki
    01:13:77



    SHARD TWO
     

    Mój wynik:
    Brak gwiazdek
    --:--:--




    Speed run:

    Zaraz po Time Trial zaczyna się Speed run czyli drugi hardkorowy tryb . Speed run to mapy z kampanii na czas. Tryb ten odblokowuje się po pierwszym przejściu gry. Jak dla mnie jest to trudniejszy tryb od Time Trial, ponieważ jeden błąd na końcu misji i można zaczynać od początku. Czasy nie są aż tak wyśrubowane, jak w przypadku Time Trial, ale różowo też nie jest. Tak jak w Time Trial tu też będę zamieszczał pomocnicze filmiki i czasy jakie ja zdołałem osiągnąć (choć szczerze w niektórych misjach się nie starałem ale o tym za chwilę ).



    Prologue Speedrun
    Complete a Speedrun of the Prologue below the target time.

    Należy przejść Prolog w trybie Speed run w mniej niż 3 minuty.

     
    Mój czas: 02:20:63

     
    Prolog, czyli najłatwiejsza i najkrótsza misja w całej grze. Nie powinieneś mieć żadnego problemu z osiągnięciem wyznaczonego czasu. Do trudniejszych momentów w tej misji można zaliczyć kombinację z trofeum May I have this dance?, skok na rurę pionową i wyjście z szybu wentylacyjnego, gdzie zalecam wykonać bezpieczne lądowanie. Dodatkowo uważaj, żeby nie spaść, gdy przechodzisz przez belkę poziomą; a także pamiętaj, żeby wykonać bezpieczne lądowanie zaraz po przejściu tej belki.






    Chapter 1 Speedrun
    Complete a Speedrun of Chapter 1 below the target time.

    Należy przejść Chapter 1 w trybie Speed run w mniej niż 6 minut.

     
    Mój czas: 05:32:00

     
    Chapter 1 jest dosyć łatwy. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka groźnych momentów.

    Pierwszym z nich jest duży skok niedaleko początku misji. Jeśli nie doskoczymy do balkonu, możemy się zabić. Wtedy to zaczniemy misję od nowa. W takiej sytuacji od razu proponuję zrobić restart, ponieważ trochę czasu już straciliśmy.

    Drugi trudniejszy moment, to pomieszczenie zaraz przed wejściem do pierwszego szybu wentylacyjnego w tej misji. Nie wiem czemu, ale ja miałem problem, aby wskoczyć na ten cienki murek, nad którym jest wejście do wspomnianego szybu. Kolejny groźny moment jest w samym szybie wentylacyjnym i zaraz po wyjściu z niego, ponieważ czekają tam na ciebie dwa wysokie skoki, które trzeba zakończyć bezpiecznym lądowaniem.

    Następna trudna sytuacja to miejsce, gdzie zjeżdżamy z wysokiego budynku, a helikopter próbuje nas zestrzelić. Jeśli na samym końcu budynku nie wciśniemy spadniemy i niestety stracimy kolejne ważne sekundy. Gdy dotrzemy do budynku który w środku jest biało-czerwony, powinniśmy kierować się na prawo (przez siatkę), ponieważ na wprost z windy wychodzą policjanci. Tym sposobem łatwo ich ominiemy.

    Ostatni moment, na który należy uważać, to sam koniec misji gdzie musimy wskoczyć na linę. Bardzo łatwo jest tam spaść, a dodatkowo trzeba tam wykonać skok.






    Chapter 2 Speedrun
    Complete a Speedrun of Chapter 2 below the target time.

    Należy przejść Chapter 2 w trybie Speed run w mniej niż 11 minut.
     
    Mój czas: 10:30:75

     
    Chapter 2 już niestety posiada kilka naprawdę trudnych momentów. Także z czasem nie jest aż tak różowo. Jednym słowem trzeba połączyć szybkość z precyzją. Na początku staraj się biec tak jak byś robił trofeum Vrooom!. Gdy już opuścisz pierwszy budynek, czeka na ciebie jeden z najtrudniejszych momentów w grze czyli "wielka dziura - wejście" . Gdy będziesz schodził w dół trzeba BARDZO uważać aby nie spaść. Na filmiku pokazane jest jak zbiec po ścianie w dół, ale trzeba pamiętać żeby trzymać do momentu kiedy bohaterka sama "odlepi" się od ściany i wykonać bezpieczne lądowanie.

    Kolejny trudny moment to miejsce gdzie otworzy się pierwszy właz. Też bardzo łatwo tam spaść. Proponuję także rozbroić pierwszego snajpera, ponieważ później może nas nieźle poharatać a nawet zabić. Próbowałem kilka razy nie rozbrajać snajpera i czasami nie strzelał do mnie w ogóle, a czasami miał mnie cały czas na muszce. W tym samym miejscu, gdy będziemy zjeżdżać z liny, proponuję zaraz przed jej zakończeniem, kliknąć . Jeśli tego nie zrobimy, włączy się animacja uderzenia o ścianę. Zaraz po linie jest moment, gdzie ślizgamy się po wodzie. Nie radzę skakać, ani wykonywać bezpiecznego lądowania, ponieważ najczęściej kończyło się to wpadnięciem do dziury (przynajmniej u mnie). Najlepiej po prostu uderzyć, co nas zwyczajnie zatrzyma. Otwiera się kolejny właz i czeka na nas kolejna masakra pod tytułem "wielka dziura - wyjście" . Zasada taka sama. Trzeba bardzo uważać, ale także przejść w miarę szybko. Na samym szczycie włączamy przycisk i czekamy na deski które jadą w górę. Gdy zaświecą się na czerwono, wykonujemy skok (nie wcześniej ponieważ może się to zakończyć śmiercią, ani nie za późno, bo po prostu możemy nie zdążyć wskoczyć ).

    Następnym miejscem jest pościg za "Jacknife", ale nie jest on trudny. Dopiero gdy wyjedziemy windą, a "Jacknife" skoczy z dużej wysokości i się nieźle poobija, jest drugi bardzo trudny moment. Trzeba skoczyć prosto na belkę poziomą (tak jak na filmiku). Jest to cholernie trudne, gdyż trzeba wymierzyć skok niemal idealnie. Jeśli uda wam się ten skok to dobrze, ale niestety to nie koniec trudnego momentu.

    Kolejnym są trzy pionowe rury. O ile skok z pierwszej na drugą nie robi żadnego problemu (włącza się animacja skoku), tak już z drugiej na trzecią to prawdziwy koszmar (wydaje mi się że to glitch). Skok z drugiej na trzecią rurę wygląda "dziwnie" (tak jak na filmiku) i jest duże prawdopodobieństwo że się jej nie złapiemy (nie wiedzieć czemu). To samo jest ze skokiem z trzeciej rury na podest, ale tam jednak jest już znacznie łatwiej. Centymetry po tym miejscu trzeba przeskoczyć na sąsiedni budynek. Nie polecam tego robić tak jak na filmiku, bo można łatwo spaść. Lepszą metodą jest jak dla mnie bieg po ścianie poziomo, obrót o 90 stopni i odbicie się od ściany. Po udanym skoku należy wylądować używając . Teraz zostaje wam ostatnia "prosta" i modlitwa o to abyście zmieścili się w czasie 11 minut .




    Chapter 3 Speedrun
    Complete a Speedrun of Chapter 3 below the target time.

    Należy przejść Chapter 3 w trybie Speed run w mniej niż 8 minut.
     
    Mój czas: 07:35:38

     
    Chapter 3 nazwałbym odpoczynkiem po Chapter 2. Jest tu kilka trudniejszych momentów, ale nie umywają się do tych z Chaptera 2 .
    W 0:38 filmiku jest moment gdzie widzimy gołębie. Tam właśnie jest bardzo wąska droga, a trzeba skoczyć dwa razy, dlatego należy mieć się na baczności.

    Drugi moment to pomarańczowe biuro (gdzie na początku podsłuchujemy rozmowę będąc w szybie wentylacyjnym). Jest tam dużo szyb i tak jak jest to pokazane na filmiku, należy je rozbijać, bo inaczej po prostu nie skoczymy. Gdy już wyjdziemy z biura pojawią się przeciwnicy, ale nie należy zwracać na nich uwagi, tylko zwyczajnie koło nich przebiec.

    Następnym trudniejszym momentem jest helikopter, podrzucający nam trzech wrogów, z którymi musimy się rozprawić. Obezwładniamy pierwszego (tego który typowo pcha nam się pod nos, gdy biegniemy od lewej strony. Idealnie pokazane na filmiku) policjanta i bronią palną zabijamy pozostałych dwóch. Nie ma co się pchać na rurki, gdy któryś z wrogów żyje, ponieważ nie mamy wtedy najmniejszych szans na przeżycie. Następnie na rusztowaniach trzeba bardzo uważać aby nie spaść. Jest tam dosyć ciężko ale ja bawiłem się tam świetnie .

    Ostatni moment to miejsce gdzie widzimy odlatujący helikopter, zostawiający dwóch policjantów. Najlepiej ich zignorować, ale jeśli nie czujesz się na siłach, aby przebiec koło nich bardzo szybko (jeśli zrobisz to zbyt wolno, zabiją cię) to obezwładnij jednego, idąc od strony lewej i zabij bronią palną drugiego. Co prawda stracisz trochę czasu ale spokojnie da się zdążyć. Następnym krokiem jest wspięcie się na duży czerwony dźwig i skoczenie na deski (również podświetlone na czerwono). Tu radzę trochę uważać, gdyż zdarzyło mi się nie trafić na te deski i niestety zaliczałem zgon na miejscu Oczywiście skok na deski ma być zamortyzowany bezpiecznym lądowaniem. Gdy wylądujemy oddajemy kolejny skok i bezpieczne lądowanie. Udajemy się do drzwi i kończymy Chapter 3.





    Chapter 4 Speedrun
    Complete a Speedrun of Chapter 4 below the target time.

    Należy przejść Chapter 4 w trybie Speed run w mniej niż 9 minut.
     
    Mój czas: 07:37:07

     
    Chapter 4 również jest dosyć prosty. Ale oczywiście nie aż tak, żeby nie napisać kilku zdań na temat tych gorszych momentów . Na początku nie pchajcie się od razu na prawo, ponieważ siatka jest pod napięciem i nici z przeskoczenia jej. Musimy przejść naokoło tzn. przeskoczyć na sąsiadujący budynek. Dopiero z jego poziomu zobaczymy rurę pionową prowadzącą z powrotem na budynek pierwszy. Tam dopiero wyłączamy przyciskiem siatki pod napięciem i swobodnie ruszamy dalej.

    Drugim groźnym momentem jest walka z "Ropeburn". Gdy będzie na nas biec i metalowa rurka, którą trzyma zaświeci się na czerwono, należy wcisnąć . Chwilę później wejdziemy do budynku i tam z windy wyjdzie trzech przeciwników. Radzę ich zignorować, ponieważ są to "kukiełki", które teoretycznie mogą nam coś zrobić. Jeśli dotrzemy już do stacji kolejowej, polecam biec non stop prawą stroną. Teraz pojawiają się największe przeszkody w Chapter 4 czyli pociągi. Należy upewnić się czy pociąg nie nadjeżdża, gdyż pojawia się on za naszymi plecami niestety. Gdy w naszym polu widzenia nie ma pociągu, szybko przechodzimy i wchodzimy na drabinę. Trochę później wkroczymy na tory kolejowe, gdzie dwa pociągi przejeżdżają co chwilę (pociąg po lewej strony jedzie za naszymi plecami a pociąg z prawej jedzie prosto na nas). Musimy tak wyczuć moment aby w razie gdy pociąg nadjeżdża zejść z danych torów. Jest to dosyć trudne.

    Ostatni trudny moment to skok na pociąg. Na filmiku jest to pokazane strasznie nieudolnie, ale przynajmniej pokazuje, że można przejść misję nawet z dwoma zgonami . Należy wskoczyć, będąc na przeciwko pociągu (tak jak robi to za trzecim razem, choć polecam skoczyć jeszcze troszkę wcześniej) a nie tak jak na początku od boku. Jeśli już jesteśmy na pociągu, proponuję trzymać się niedaleko końca (choć bez przesady) pociągu, gdyż przyjdzie nam omijać przeszkody które się przed nami pojawiają. Na filmiku koleś stoi zaraz na przodzie i musi bardzo szybko reagować. Przed przeszkodami trzeba jeszcze przeskoczyć na pociąg, jadący obok. Gdy pociąg, na którym jedziemy, się zatrzyma, musimy szybko pobiec do drzwi. Jeśli nie zdążymy, to kolejny pociąg uderzy prosto w nas.




    Chapter 5 Speedrun
    Complete a Speedrun of Chapter 5 below the target time.

    Należy przejść Chapter 5 w trybie Speed run w mniej niż 9 minut.
     
    Mój czas: 08:57:38 (było blisko )

     
    Czas na Chapter 5. Na początku znowu mamy styczność z pociągami. Tym razem pociąg z lewej strony jedzie prosto na nas, a pociąg z prawej jedzie za naszymi plecami. O ile pociągu z lewej nie trzeba się obawiać, tak przy przejściu na lewą stronę trzeba nadsłuchiwać, czy pociąg się nie zbliża, ponieważ czasami przejedzie, a czasami nie (w przypadku filmiku, gościu sterujący postacią zdążył idealnie przed pociągiem ponieważ słychać było już klakson).

    Kolejny trudny moment jest w 2:25 w filmiku. Przylatuje tam śmigłowiec, z którego na linach zjeżdżają wrogowie. Znowu sterujący pokazał tu "klasę", gdyż przebiegł b. szybko i zdążył wejść na rurę pionową praktycznie bez obrażeń. Jeśli nie czujecie się na siłach, będziecie musieli rozprawić się z przeciwnikami. Jeśli natomiast czujecie się pewnie, możecie to zrobić tak jak jest to pokazane na filmiku.

    Następnym momentem jest 3:35. Według mnie sterujący robi to zbyt wolno, ponieważ jest tam lepsza droga (chociaż nieco trudniejsza). Ja robiłem to sposobem, który jest pokazany na filmiku w trybie Time Trial - "NEW EDEN". Ale znowu, jeśli ktoś nie czuje się zbyt pewnie (można tam łatwo spaść) to proponuję przejść normalnie przez rury pionowe.

    Kolejny moment, na który trzeba zwrócić uwagę, to miejsce gdzie ścigamy zamaskowanego zabójcę. Kiedy wybiegnie na duży hol, a my usłyszymy strzały policji, od razu kierujemy się na lewą stronę do windy. Jeśli wybiegniemy zbyt do przodu mamy zagwarantowane że zginiemy. Minuta 7:40, gdy włączymy przycisk i czekamy aż wiatrak się zatrzyma - bardzo głupi moment. Jeśli widzimy że wiatrak minimalnie się obraca, śmiało możemy skoczyć, jeśli jeszcze lekko jest w ruchu to nie radzę. Trudno wyczuć moment w którym gra stwierdzi że możemy oddać już skok. Nieraz zdarzyło mi się tam zginąć, bo skoczyłem minimalnie za wcześnie, choć myślałem że już spokojnie nic się nie stanie...

    Ostatnia już trudność w tej misji to moment gdy strzela do nas policjant z ciężkiego karabinu (charakterystyczny odgłos wystrzelania kul). Należy poczekać, aby tym właśnie karabinem rozbił szyby przed nami i dopiero wtedy ruszyć dalej.




    Chapter 6 Speedrun
    Complete a Speedrun of Chapter 6 below the target time.

    Należy przejść Chapter 6 w trybie Speed run w mniej niż 7 minut.
     
    Mój czas: 06:59:04 (ale tego i tak nic nie pobije )

     
    Szczerze to w Chapter 6 nie ma aż tak trudnych momentów. Jedyne na co pragnę zwrócić uwagę to moment na początku, gdzie łapiemy się liny (nie wiem czemu nie zawsze bohaterka się jej łapie) oraz moment w 3:28, gdzie trzeba mieć trochę szczęścia ze skokiem na rurkę poziomą. I to by było w zasadzie na tyle... Co prawda każda misja ma w sobie coś trudnego i z tą nie jest inaczej, ale osobiście (choć zmieściłem się w czasie fartem, ale to dlatego że nie patrzyłem na żaden filmik) uważam tę misję za dosyć łatwą.

    Może jeszcze warto wspomnieć, że po krótkiej cut-scence pojawiają się przeciwnicy, którzy nas gonią (nie używają broni, są tak samo zwinni co nasza bohaterka). Potraktowałbym ich jednak jako sztuczne utrudnienie, ponieważ jeśli biegniemy tak jak na filmiku, nie zdążą nas nawet dogonić...





    Chapter 7 Speedrun
    Complete a Speedrun of Chapter 7 below the target time.

    Należy przejść Chapter 7 w trybie Speed run w mniej niż 8 minut.
     
    Mój czas: 07:29:46

     
    Jako że Chapter 6 był zasadniczo "łatwy" tak w Chapterze 7 już jest trochę trudniej (wiadomo...).

    Gdy będziemy w ciężarówce, czas się zatrzyma. Trzeba na niego patrzeć, ponieważ po pewnym czasie ruszy z powrotem. Warto także nasłuchiwać policjantów, gdyż wtedy mamy pewność, że jesteśmy na miejscu i możemy wysiąść z pojazdu. Wtedy to zaczyna się fragment, w którym musimy przebiec koło wielu przeciwników. Od razu mówię, że nie zawsze udaje się to tak jak na filmiku, ponieważ gdy wychodzimy na rurę pionową, strażnicy czasami do nas strzelają( tak że z łatwością nas zabijają), a znowu czasami mają takiego zeza, że nie trafiają w ogóle .

    Kolejny moment ze strażnikami jest chwilę później. Tam już niestety musimy się ze wszystkimi rozprawić. Obezwładniamy pierwszego (na filmiku policjant zachowuje się jak idiota... idzie do przodu i na nic nie patrzy ); zabijamy bronią palną przeciwnika, który stoi na wprost; wyrzucamy broń; bierzemy broń z podłoża (tego drugiego strażnika) i zabijamy nią dwóch kolejnych wrogów (radzę uważać na przeciwnika, który trzyma w ręku ciężki karabin).

    Następnym trudnym momentem jest wyjście na zewnątrz, gdzie zamaskowany zabójca strzela do nas ze snajperki. Przechodzimy lewą stroną (tak jak na filmiku). Teraz czeka nas walka z tymże zabójcą. Najlepszą kombinacją jest wślizg i kopnięcie, a gdy mamy mało życia, cofanie się robiąc odskok. Gdy już nasz przeciwnik osłabnie (dosłownie na moment odwróci się, pochyli do przodu, a jego broń zaświeci się na czerwono) obezwładniamy zabójcę. Teraz czeka nas pościg za naszym przeciwnikiem, a zaraz po nim drugie starcie/walka. Zasada walki jest identyczna.




    Chapter 8 Speedrun
    Complete a Speedrun of Chapter 8 below the target time.

    Należy przejść Chapter 8 w trybie Speed run w mniej niż 8 minut.
     
    Mój czas: 06:05:75

     
    Chapter 8 jest znowu średni jeśli chodzi o trudność. Gdyby nie było jednego momentu, powiedziałbym że ten chapter jest jednym z łatwiejszych. Chodzi mi oczywiście o rusztowania w żółto-białym pomieszczeniu. Ważniejsze jest to, aby nie spaść, ponieważ czasu jest nawet za dużo . Uważajcie także aby nie pogubić się w szybie wentylacyjnym. Zaraz po wyjściu z niego proponuję nie iść przez rurę poziom,ą tylko typowo skoczyć w dół i się zabić. To jedyny moment w grze gdzie warto to zrobić, ponieważ odradzamy się zaraz koło snajperki, więc nawet zyskamy czas . Teraz bardzo ważne. Bierzemy snajperkę ze stolika (przyciskiem ) i gdy pojawi się konwój, strzelamy w ciężarówkę (koniecznie poniżej szyby!). Pozostaje nam ucieczka. AI tutaj znowu pokazuje swój idiotyzm, gdyż możemy zwyczajnie przebiegać koło wrogów (tak jak na filmiku).




    Chapter 9 Speedrun
    Complete a Speedrun of Chapter 9 below the target time.

    Należy przejść Chapter 9 w trybie Speed run w mniej niż 6 minut.
     
    Mój czas: 05:39:60

     
    Ostatni chapter. Również nazwałbym go średnim pod względem trudności. Pierwszym momentem, na który trzeba uważać jest odkręcenie zaworu z gazem. Musimy się schować i poczekać aż nastąpi wybuch. Jeśli wyjdziemy, gdy będziemy jeszcze widzieć ogień, to niestety automatycznie zginiemy. Parę kroków później wejdziemy do pomarańczowo-białego garażu, gdzie znowu sztuczna inteligencja biega, jakby nie wiedziała co się w ogóle dzieje .

    Gdy już dojdziemy do niebiesko-białego pomieszczenia, czeka nas kolejna przeprawa przez przeciwników do windy. Tutaj dzieje się znowu to samo. Przeciwnicy nie robią praktycznie nic... Kiedy znajdziemy się już w windzie, musimy chwilkę zaczekać, aż otworzy się "klapa awaryjna". Teraz czeka nas trudny skok. Należy z windy skoczyć na belkę poziomą, która jest pod nami. Jest to dosyć trudne, ale jeśli nie uda się za pierwszym razem to nic straconego. Checkpoint startuje bowiem dokładnie od tego samego miejsca.

    Gdy już wyjdziemy z szybu wentylacyjnego czeka na nas trzech snajperów. Przebiegamy dokładnie tak jak jest to pokazane na filmiku. Wchodzimy do następnej windy i trafiamy do ostatniego pomieszczenia gdzie czeka na nas walka z kilkoma przeciwnikami. Za zadanie mamy rozwalić po jednym serwerze z każdej grupy (grup jest cztery, w każdej grupie są trzy serwery). Tutaj jest bardzo ciężko. Ja robiłem to inaczej, niż jest pokazane na filmiku. Obiegłem przeciwników z przodu lewą stroną. Tam znajduje się kolejny przeciwnik na schodach, którego rozbroiłem. Następnie jego bronią zabiłem przeciwnika z ciężkim karabinem maszynowym, wziąłem jego broń i dopiero wtedy rozwalałem po jednym serwerze z każdej grupy. Serwery rozwalamy po to aby otworzyły się nam drzwi. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli zostaje nam ostatnia "prosta". Na samym końcu gry czeka na nas ostatni skok w stronę helikoptera i wielka radość z tego że udało nam się przejść wszystkie misje w trybie Speed run .



    Pozostałe trofea:


    Vrooom!
    Maintain sprint speed for 30 seconds.

    Z pozoru trudne trofeum ale w rzeczywistości jest całkowicie na odwrót. Chodzi o to aby biec sprintem non stop przez 30 sekund. Gdy biegniemy sprintem ekran po bokach robi się lekko biały i słyszymy szybkie stąpanie po ziemi naszej bohaterki. Momentów na rozwinięcie prędkości i utrzymanie jej jest kilka, ale jeden polecam najbardziej. Jest to sam początek rozdziału 2 "JACKNIFE". Gdy przeskoczymy siatkę i zejdziemy na niższy poziom, usłyszymy policję która chce nas zatrzymać. Wtedy jest długa droga, którą wykorzystujemy do rozwinięcia prędkości.
    Nie przejmujcie się strzałami policji, ale uważajcie aby nie zawadzić o jakąś krawędź, bo wtedy od razu przestajemy biec sprintem. Filmik powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

     




    Up, over, under, onwards
    String together the following: jump, coil (over obstacle), slide (under obstacle)

    Brzmi groźnie ale znowu na tym się kończy. Pierwsze z czterech trofeów związanych z kombinacją przycisków. W tym trofeum należy połączyć: skok (kliknąć ), "kucnięcie w locie" nad przeszkodą (trzymać ) i wślizg (dokładnie po wylądowaniu kliknąć ponownie i trzymać ). Najlepszym miejscem do zrobienia tej kombinacji jest sam początek Prologu. Na filmiku wszystko jest pięknie pokazane .

     




    Free flowing
    String together the following: wallrun, jump, speedvault

    Drugie trofeum polegające na kombinacji przycisków. Należy połączyć w całość: bieg po ścianie poziomo (trzymać ), obrót o 90 stopni (kliknąć ) i odbicie się od ściany (kliknąć ). Najlepszym miejscem do zrobienia tego trofeum jest Tutorial, gdzie zaraz po przejściu cienkiej belki, mamy przed sobą idealną miejscówkę na wykonanie tej kombinacji. Na załączonym filmiku ta kombinacja jest wykonywana jako pierwsza.

     




    May I have this dance?
    String together the following: wallrun, turn, jump, wallclimb, turn, jump

    Trzecie trofeum, polegające na kombinacji przycisków. Tym razem należy połączyć: bieg po ścianie poziomo (trzymać ), obrót o 90 stopni (kliknąć ), odbicie się od ściany (kliknąć ), bieg po ścianie pionowo (trzymać ), obrót o 90 stopni (kliknąć ) i odbicie się od ściany (kliknąć ). Jeśli opanowałeś umiejętność obrotu () to trofeum będzie banalne. Po prostu trzeba wiedzieć co się robi a nie przyciskać na oślep co się tylko da. Najlepszym miejscem jest po raz kolejny Prolog. Filmik pokazuje dokładną lokację i sposób wykonania kombinacji. Kilka prób i na pewno się uda.

     




    aaaand safe!
    String together the following: wallrun, jump, coil (over obstacle), skill roll

    Ostatnie, czwarte trofeum polegające na kombinacji przycisków. Należy połączyć: bieg po ścianie poziomo (trzymać ), odbicie się od ściany (kliknąć ), "kucnięcie w locie" nad przeszkodą (trzymać ) i bezpieczne lądowanie (minimalnie przed dotknięciem podłoża należy wcisnąć ). Co prawda trzeba opanować bezpieczne lądowanie, ale jeśli zabierzecie się za to trofeum po Time Trial i Speed run nie będzie to stanowiło większego problemu. Dobrym miejscem na zrobienie tej kombinacji jest mapa w trybie Time Trial "PLAYGROUND ONE". Na załączonym filmiku ta kombinacja jest wykonywana jako druga. Kolejne łatwe trofeum.

     




    Head over heels
    Complete a chapter of the game without ending up in a heavy landing

    Lekko frustrujące trofeum. Polega ono na przejściu obojętnie jakiej misji z kampanii bez twardego lądowania. Gdy skaczemy z wysokości, zaraz przed wylądowaniem musimy wcisnąć , co amortyzuje upadek. Jeśli natomiast nie wciśniemy , skok zakończy się twardym lądowaniem, co znacznie spowolni Faith. Polecam zrobić to trofeum w Prologu, gdyż występują tam tylko trzy takie skoki. Pierwszy skok jest zaraz na początku misji, więc jeśli się nie uda robimy restart. Drugi, najtrudniejszy, występuje przy wyjściu z szybu wentylacyjnego. Trzeci jest chwilę później i nie powinien stworzyć większych problemów. Ogólnie należy wyczuć moment, w którym trzeba wcisnąć . Nie może to być za wcześnie ani za późno. Kiedy przejdziemy kampanię, na pewno będziemy mieli ten trick opanowany bardzo dobrze. Dodaję filmik który pokazuje przedstawia jak powinna wyglądać misja bez twardego lądowania.

     




    Untouchable
    Complete a chapter without getting shot

    Należy ukończyć dowolną misję bez bycia postrzelonym przez policję. Groźnie brzmi. Co prawda sam bałem się że to trofeum będzie trudne, ale dobrze że się myliłem . Zasada jest prosta: unikać policji. Najlepszą misją jest po raz kolejny Prolog, gdzie jest bardzo małe prawdopodobieństwo zostania postrzelonym. Filmik ten sam co w trofeum Head over heels.

     




    Pacifist
    Complete a chapter without firing a gun

    Jeśli planujecie zrobić trofeum Test of Faith to powyższy pucharek wpadnie wam po Prologu. Chodzi o to aby nie strzelać z broni palnej. Prościzna. Jeśli ktoś miałby jakieś problemy zapraszam do poprzedniego trofeum, gdzie zamieściłem filmik, w którym nie padł ani jeden strzał z naszej strony.



    Test of Faith
    Complete the game without shooting an enemy

    TROFEUM MOŻLIWE DO POMINIĘCIA!

    W przeciwieństwie do trofeum Pacifist MOŻNA w grze UŻYWAĆ BRONI, jednak od początku aż do końca gry, nie wolno oddać strzału do wroga. Strzały można z powodzeniem zastępować atakami wręcz. Cała filozofia polega na tym aby grać na poziomie Easy (proponuję przy pierwszym podejściu do gry) i w miarę możliwości omijać przeciwników. Proponuję w ogóle nie mieć styczności z bronią, aby przez przypadek nie trafić w jakiegoś wroga. Jedynym wyjątkiem jest ostatnia misja, która wymusza na nas użycie broni palnej do rozwalenia dużych serwerów. Wystarczy mieć się na baczności i pamiętać przez całą grę o tym trofeum, a na pewno uda się bez problemu. Odradzam robienie tego pucharka na poziomie trudności Hard, ponieważ w niektórych momentach można nieźle oberwać od policji.



    Martial artist
    Perform a melee hit from a wallrun

    Kopnąć policjanta biegnąc po ścianie? Czemu nie! Bardzo łatwe trofeum. Biegnąc po ścianie poziomo (trzymać ) należy dodać do tego kopniaka (). Miejsce na wykonanie tego "wyczynu" jest oczywiście najlepsze w Prologu na samym końcu misji gdy podajemy torbę Celeste.

     




    Mine!
    Perform 15 successful disarms (outside of the tutorial)

    Aby dostać to trofeum trzeba 15 razy odebrać broń policjantowi. Kiedy podejdziemy do policjanta, on automatycznie chce walnąć nas bronią. Wtedy to broń podświetla się na czerwono (podświetlenie działa także na poziomie trudności Hard) i w tym momencie przyciskiem możemy obezwładnić policjanta odbierając mu pukawkę . Moment zabrania broni jest naprawdę bardzo krótki więc pomocna umiejętność, to chwilowe spowolnienie czasu (przycisk ). Odradzam wykonania tego trofeum gdy pracujemy nad Test of Faith (co równa się aby nie robić tego przy pierwszym przechodzeniu gry) Możemy się łatwo niechcący zapomnieć i strzelić do jakiegoś przeciwnika.



    Tango down
    Knock out 20 enemies in melee combat

    Należy pokonać 20 przeciwników, używając tylko pięści i nóg. Można spokojnie robić to trofeum gdy wykonujemy Test of Faith pod warunkiem że nie bierzemy ich broni (tak wiem, przesadzam z ostrożnością ). Powinno wpaść podczas pierwszego przechodzenia gry, no chyba że całkowicie unikałeś policji . W takim przypadku będziesz musiał wziąć sprawy w swoje ręce (hehe ), wybrać dowolną misję i poobijać kilka facjat.



    Ukryte trofea:

    Sweet goodbye
    Triggered the flip-off move

    Jesteś jeszcze w Prologu. Jeśli tak to dobrze bo zostały ostatnie dwa pucharki do zdobycia właśnie w tej misji. Kolejne trofeum z cyklu "banalne trofea" . Należy pokazać dwa palce przeciwnikowi. Jak by to nie brzmiało... Dwa palce pokazujemy robiąc szybką kombinację: skok (kliknąć ), obrót o 180 stopni (kliknąć ) i ataku wręcz (kliknięcie ). Przypominam, dwa palce należy pokazać przeciwnikowi. Samo wystawienie ich bez obecności wroga nie zaowocuje pucharkiem. Filmik dla ułatwienia:

     




    Hey, it's-a-me!
    Execute a stomp move on an enemy

    Oczywiście Prolog. Polecam to samo miejsce co w przypadku filmiku dołączonego do trofea Sweet goodbye. Należy wdrapać się na jakiś wyższy obiekt (byle by być wyżej od przeciwnika), wykonać skok na przeciwnika (kliknąć ) i wcisnąć . Mi co prawda nie zawsze włączała się animacja skoku na przeciwnika (zamiast tego było zwykłe kopnięcie) więc za pierwszym razem może się nie udać.

     




    Jeśli poradnik Ci pomógł zaznacz to, klikając pod spodem "Dzięki"
    Ostatnio edytowane przez amdzyl ; 29-06-2012 o 16:50

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •