Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Fifa 12 - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    725
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    0
    Gamer IDs

    PSN ID: MARIUSZ_MARIO

    Platyna Fifa 12 - Poradnik



    PRZEGLĄD:
    • Trudność trofeów: Ankieta
    • Trudność trofeów wg autora: 6/10
    • Trofea offline: 24/46
    • Trofea online: 21/46
    • Czas potrzebny na zaliczenie : około 80h
    • Minimalna ilość przejść: Mecze w Ultimate Team, 50 meczy wirtualną gwiazdą, Sezon meczów towarzyskich, Sezon pojedynków online
    • Kolejność zdobywania trofeów: Całkowicie dowolna
    • Trofea do przeoczenia: 0
    • Zabugowane trofea: 0
    • Liczba graczy/kontrolerów: 1/2




    WSTĘP i PLAN GRY:

    W Fifie 12 nie ma żadnych trofeów do przeoczenia. Każdy tryb można również grać w dowolnym momencie nie zależnie od innych trybów. Dlatego kolejność trofeów jakie będziecie zdobywać jest dowolna i pozostawiam wybór Wam.
    Poniżej przedstawię Wam proponowaną strategię do zdobycia platyny.
    1. Trofea w karierze - Rozpoczynamy tryb kariery. Wybieramy ligę w której chcemy rozpocząć. Trofea które musimy zrobić w tym trybie to:
      Lepiej późno, niż wcale, Potężne wzmocnienie, Władca marionetek, Czas na trofeum, Pełnia formy, Świeże mięsko

    2. Trofea online - Teraz zajmijmy się meczami online. Oto trofea które należy wykonać online.
      Droga do pucharu, Znajomi zmieniają się we wrogów?, Uspołeczniam się, 3 punkty, Wirtualny debiut, Udana kampania

    3. Trofea w Ultimate Team - Rozpoczynamy tryb Ultimate Team i zakładamy klub dostając od razu pierwsze trofeum. Poniżej trofea w tym trybie.
      Nowy klub w mieście, Wygrane tworzą legendy, Zwycięstwo w turnieju, Poproszę tę, Mecz towarzyski, Klub się rozwija, Co za szczęście!, Legenda klubu, Szybkie wzmocnienie, Silny skład, Kupmy nową gablotkę na trofea, Kolekcjoner

    4. Pozostałe trofea - Teraz zabieramy się za pozostałe trofea. Przy okazji możemy próbować robić jakieś Szybkie trofea które jeszcze nam nie wpadły wcześniej.
      Junior EAS FC, Wyzwanie przyjęte, Miód dla uszu, 100 lat, EA SPORTS!, Stulecie goli, Wyjściowa jedenastka EAS FC, Wirtualna legenda, FIFA na zawsze

    5. Trofea szybkie - Teraz już tylko musimy zrobić porządki i wbić proste trofea które nam pozostały. Trofea do zdobycia w szybkim meczu to:
      Precyzyjny odbiór, Co się, co się stało?, Wielki powrót, 10 na 11, Seria bloków, "Ja sam", Powietrzny strzał, Rzutem na taśmę!, Twardziel, Szybko!, Legendarny, Strzyżemy, Siatka




    PORADY:

    Największym problemem w tej edycji kopanki od Elektroników dla łowców trofeów jest tryb Ultimate Team. Postaram się Wam opisać przydatne rady abyście mieli troszkę z górki.

     

    Zacząć swoją przygodę z UT będziecie musieli oczywiście od najsłabszych zawodników czyli brązowych. Pierwszą i najważniejszą rzeczą w tym trybie jest zgranie zespołu. Im większe zgranie uzyskamy tym nasi zawodnicy dostaną większy boost do swoich parametrów. Jeśli Wasza drużyna będzie miała zgranie w okolicy 70 i zagracie z drużyną ze zgraniem w granicach 40 to zauważycie, że Wasi zawodnicy dominują na murawie w każdym elemencie gry. Dlatego im większe zgranie tym łatwiej będzie Wam wygrywać i zdobywać coinsy. Przedstawię Wam krótki spis, za co każdy zawodnik dostaje punkty zgrania które sumują się dla całej drużyny.
    • 2 pkt. - zawodnik gra w ulubionym ustawieniu, na pozycji podobnej do swojej
    • 3-5 pkt. - zawodnik nie gra w ulubionym ustawieniu, ale na swojej pozycji
    • 1 pkt - zawodnik nie gra w ulubionym ustawieniu, gra na podobnej pozycji
    • 0 pkt. - zawodnik gra w ulubionym ustawieniu, ale na złej pozycji
    • 6 pkt. - zawodnik gra w ulubionym ustawieniu, na swojej pozycji
    • 5 pkt. - zawodnik gra obok kolegi z rzeczywistej drużyny klubowej
    • 3 pkt. - zawodnik gra obok kolegi z tej samej ligi
    • 2 pkt. - zawodnik gra obok kolegi z tego samego kraju

    Ostatnie dwa punkty się sumują, czyli jeżeli postawicie obok siebie (gracze muszą być połączeni linią na ekranie składu) np. dwóch Anglików z Premiership to łączny bonus wyniesie 5 punktów. Nie działa to z wcześniejszym punktem, czyli jeśli macie w drużynie kolegów klubowych, którzy pochodzą z tego samego kraju, dostaniecie za każdego 5 pkt. a nie 8. Możliwe są też ujemne punkty za pewne akcje, np. jeśli zawodnik ma dobre połączenie z innym i postawicie obok niego kogoś, kto gra w innej lidze, jest z innego kraju, itp. to możecie stracić nawet 2 punkty zgrania.
    Jak łatwo zauważyć, warto inwestować w graczy z tego samego klubu lub tej samej ligi ale wtedy i narodowości.
     

    Jeśli chcecie stworzyć dobry team, musicie zarabiać monety na nowych grajków i utrzymanie drużyny. Zamieszczam sposoby jak można zdobywać coinsy:
    • Turnieje - gra w turniejach jest bardziej opłacalna niż w pojedynczych meczach, gdyż oprócz mnożnika za turniej mamy jeszcze kasę za jego ewentualne wygranie. Jeśli gramy online dodatkowy mnożnik za nie wychodzenie z meczów. Czasem pojawiają się nie najtrudniejsze turnieje z dużą pulą do zgarnięcia, i takie właśnie polecam grać.
    • Brązowe paczki kart - zwykła brązowa paczka kosztuje 400 coinsów a zawiera3, 4 zawodników, trzy kontrakty i inne mniej przydatne rzeczy. Kontrakty zawsze uda się sprzedać za 150 monet. Karty skracające kontuzje również bardzo łatwo się sprzedają. Najtrudniej sprzedać stroje, piłki, itp dlatego nie ma co się z nimi bawić i sprzedawać je jako szybka sprzedaż. Tak więc na takiej paczce na pewno zarobicie.
    • Tanie kupno - szybki sposób na kasę to tanie kupno i droższa sprzedaż. Poznajcie rynek, kto ile kosztuje. Kupujcie złote karty za przyzwoite ceny a sprzedawajcie za wyższe. Kupujecie np. Higuaina za 7000 coinsów i od razu wystawiacie go na aukcję za minimum 8000 monet.
    • Metoda 59 minuty - dzięki tej metodzie możecie zarobić najwięcej, jednak trzeba być cierpliwym bo jest to czasochłonne. Należy wyszukać zawodników i w maksymalne "Kup teraz" wpisać swój aktualny stan konta. Potem musicie dojść w aukcjach aż do 59 minuty, najlepiej po 30 sekundzie. Właśnie tu możecie trafić na okazje które dadzą wam wiele monet. Im bliżej pełnej godziny będziecie szukać tym lepiej.
    • Złote paczki - w złotych paczkach można znaleźć drogich zawodników. Jest to troszkę ryzykowne bo jeśli nie macie szczęścia to możecie stracić tylko pieniądze. Ja dodam, że z reguły miałem pecha ale raz kupiłem paczkę za 15 000 monet i trafiłem Teveza którego sprzedałem za 80 000 monet. Tak więc zarobek był piorunujący.




    Przedstawiam Wam również znakomity filmik który pomoże Wam nauczyć się wykorzystywać sytuacje czyli po prostu strzelać bramki by wygrywać mecze.

     




    PORADNIK:

    Trofea w karierze


    Lepiej późno, niż wcale / Procrastinator
    Podpisz w trybie kariery kontrakt z zawodnikiem w dniu zamknięcia okna transferowego

    W trybie kariery musimy podpisać kontrakt z nowym zawodnikiem w dniu zamknięcia okienka transferowego. Tak więc gdy okno transferowe się otworzy najlepiej poskładać kilka ofert dla piłkarzy. Jeśli któryś się zdecyduje to czekamy do ostatniego dnia okienka i wtedy podpisujemy z nim kontrakt. Bardzo proste trofeum. Nie powinniście mieć z tym żadnych problemów.

    Trudność: 3/10

    Potężne wzmocnienie / Massive Signing
    Zatrudnij w oknie transferowym piłkarza lepszego od wszystkich aktualnych zawodników klubu

    Wejdź w skład swojej drużyny w trybie kariery. Znajdź najlepszego zawodnika Twojej drużyny. Teraz Twoim zadaniem jest kupić zawodnika który będzie lepszy od tego którego wyszukałeś. Dla przykładu jeśli gramy Arsenalem i jego najlepszym zawodnikiem jest Van Persie ze współczynnikiem umiejętności 88 to naszym zadaniem jest kupno zawodnika który będzie miał współczynnik umiejętności powyżej 88.
    Do tego trofeum najlepiej grać jakąś średnią drużyną. Jeśli wybierzemy np. Barcelonę to nie znajdziemy lepszego zawodnika niż Messi.
    Ogólnie to bardzo proste trofeum. Nie sprawi Wam żadnych problemów.

    Trudność: 3/10

    Władca marionetek / Puppet Master
    Weź udział w konferencji prasowej w trybie kariery

    Bardzo proste trofeum. Grając w trybie kariery pojawi nam się informacja o wzięciu udziału w konferencji prasowej. Wystarczy wybrać jedną z gotowych odpowiedzi i dostaniemy trofeum.
    Również symulując sezon zobaczymy w kalendarzu czerwony znaczek w danym dniu. Oznacza on konferencję. Bierzemy w niej udział i gotowe.

     

    Trudność: 2/10

    Czas na trofeum / Trophy Time
    Wygraj dowolną ligę w trybie kariery

    Należy wygrać ligę w trybie kariery. Aby ułatwić sobie to trofeum przechodzimy do Zarządzania drużyną w Menu Głównym -> dalej opcja edycji składów -> transfery klubowe i transferujemy najlepszych piłkarzy jakich tylko chcemy do drużyny którą będziemy grać w karierze. Rozpoczynamy karierę wybraną drużyną i symulujemy sezon do ostatniego dnia sezonu. Z takim składem Twoja drużyna na pewno zostanie mistrzem w swojej lidze i tym samym zdobędziesz trofeum.

    Trudność: 3/10

    Pełnia formy / Fully Formed
    Miej w swoim klubie w trybie kariery 3 zawodników, którzy w tym samym czasie osiągną szczyt formy

    Miej w swoim klubie w trybie kariery 3 zawodników, którzy w tym samym czasie osiągną szczyt formy. Nie jest to trudne. Ja rozpocząłem sezon FC Barceloną i po jakimś czasie dostałem trofeum.
    Można też przetransferować sobie wcześniej kilku dobrych zawodników dla ułatwienia. Ważne jest aby tylko regularnie grali.
    Bez problemu dostaniecie to trofeum.

    Trudność: 4/10

    Świeże mięsko / Youth is Served
    Ściągnij zawodnika do juniorów w trybie kariery

    W trybie kariery należy wysłać trenera na poszukiwanie talentów, jak znajdzie zatrudnić go i trofeum wpada. Pamiętaj, że aby wysłać scouta na poszukiwanie talentów najpierw musisz go zatrudnić.

    Trudność: 3/10



    Trofea online


    Droga do pucharu / Path to the Cup
    Wygraj mecz pucharowy w trybie Sezony pojedynków

    Należy wejść w Sezony pojedynków i sprawdzić czy mamy dostępny do rozegrania Mecz Pucharowy. Jeśli jest dostępny to wybieramy go i musimy go wygrać. Nie powinno Wam to sprawić problemów. Wystarczy wygrać tylko jeden mecz. Mecze pucharowe pojawiają się raz na jakiś czas więc musimy sprawdzać czy jest aktualnie dostępny.

    Trudność: 4/10

    Znajomi zmieniają się we wrogów ? / Friends now Enemies?
    Wygraj sezon meczów towarzystkich online

    Kolejne proste trofeum. Musimy wygrać Sezon meczów towarzyskich czyli meczów przeciwko naszemu znajomemu. Tak więc musimy poprosić znajomego aby rozegrał z nami taki właśnie sezon.
    Sezon składa się z 10 meczów. A żeby go wygrać należy zdobyć 16 punktów.
    Ułatwieniem jest, iż możemy ustawić długość połowy na 2 minuty. 16 punktów to 5 wygranych i 1 remis więc potrzebujecie rozegrać 6 meczy.
    Jeśli nie macie znajomego który pomoże Wam zrobić to trofeum to zapraszam do znalezienia go w tym temacie: Ustawka

    Trudność: 3/10

    Uspołeczniam się / Being Social
    Rozegraj mecz towarzyski online

    Bardzo łatwe trofeum które wpadnie samo gdy będziecie robić trofeum Znajomi zmieniają się we wrogów ?
    Wystarczy zaprosić znajomego i rozegrać z nim mecz towarzyski. Wynik nie ma znaczenia, należy go tylko rozegrać w całości.
    Kolegę do trofeum znajdziecie tu: Ustawka

    Trudność: 2/10

    3 punkty / 3 points
    Wygraj mecz sezonowy w trybie Sezony pojedynków

    Należy wygrać mecz w trybie Sezony pojedynków. Jeśli przeciwnik ucieknie przed końcem to nie dostaniesz trofeum.
    Radzę się nie skupiać na tym pucharku ponieważ wpadnie gdy będziemy robić trofeum Udana kampania

    Trudność: 3/10

    Wirtualny debiut / Virtual Debut
    Rozegraj wirtualną gwiazdą mecz w witualnym klubie lub grę rankingową online

    Rozegraj wirtualną gwiazdą mecz w witualnym klubie lub grę rankingową online. Wybieramy wirtualną gwiazdę i wybieramy mecz rankingowy - trofeum wpada bez względu na wynik.
    Poniżej filmik przedstawiający sposób zdobycia trofeum.

     

    Trudność: 1/10

    Udana kampania / Campaign Complete
    Ukończ sezon w trybie Sezony pojedynków

    Należy ukończyć sezon w trybie Sezony pojedynków. Sezon składa się z 10 meczów. Polecam przy okazji tego pucharka zdobyć trofeum 3 punkty

    Trudność: 4/10



    Trofea w Ultimate Team


    Nowy klub w mieście / New Club in Town
    Załóż klub w trybie FIFA 12 Ultimate Team

    Banalne trofeum. Wchodzimy w tryb Ultimate Team i zostaniemy poproszeni o utworzenie klubu. Wystarczy postępować zgodnie z poleceniami pokazującymi się na ekranie a trofeum będzie nasze.

    Trudność: 1/10

    Wygrane tworzą legendy / Legends start with Victories
    Wygraj mecz swoim klubem w trybie FIFA 12 Ultimate Team

    Należy wygrać mecz w trybie Ultimate Team. Poziom trudności oraz rodzaj meczu nie wpływają na to trofeum, może to być dowolny mecz.

    Trudność: 1/10

    Zwycięstwo w turnieju / Tournament Victory
    Wygraj turniej w trybie FIFA 12 Ultimate Team

    Musimy naszym klubem wygrać jeden cały turniej czyli 4 mecze. Wybieramy dowolny turniej i wygrywamy 4 kolejne spotkania. Poziom trudności nie ma znaczenia.

    Trudność: 2/10

    Poproszę tę / I'll have that one
    Otwórz swoją pierwszą paczkę kart w trybie FIFA 12 Ultimate Team

    Należy otworzyć swoją pierwszą paczkę w trybie Ultimate. Zaraz po rozpoczęciu tego trybu i utworzeniu klubu dostaniecie swoją pierwszą i darmową paczkę kart. Wystarczy ją otworzyć i trofeum wpada.

    Trudność: 1/10

    Mecz towarzyski / Friendly
    Ukończ mecz przeciwko znajomemu w trybie FIFA 12 Ultimate Team

    Należy rozegrać spotkanie ze swoim znajomym. Wystarczy zaprosić znajomego i ukończyć mecz. Wynik nie ma znaczenia. Jeśli szukacie kogoś do tego trofeum, polecam temat: Ustawka

    Trudność: 2/10

    Klub się rozwija / Growing Club
    Osiągnij wartość klubu na poziomie 85000000 w trybie FIFA 12 Ultimate Team

    Jedno z cięższych trofeów w grze. Aby osiągnąć wymagany budżet będziecie musieli wydać sporo kasy na paczki lub zawodników. Najszybciej można podnieść wartość klubu, kupując zwykłe brązowe paczki lub srebrnych zawodników za 150 monet. Brązowi zawodnicy to około 50 tyś. do wartości klubu. Każdy srebrny podnosi nam wartość o około 75 tyś. Rzadkie karty (połyskujące) są warte dwa razy tyle.
    Jest to ciężkie i czasochłonne trofeum ale można sobie to bardzo ułatwić. Jak? Otóż musimy znaleźć kolegę który już zdobył to trofeum i nie potrzebne są mu już karty. Teraz my wystawiamy na aukcję swoich najgorszych brązowych grajków i w "Kup teraz" wpisujemy kwotę np. 203 tyś. A dlaczego akurat tyle? Dlatego, że na rynku jest masa kart i taka nietypowa suma ułatwi naszemu koledze znalezienie naszych kart. Gdy nasz kolega odnajdzie już nasze aukcje to musi zaproponować nam wymianę. Za jednego naszego piłkarza daje nam swoje 4 karty (najlepiej jak najcenniejsze). Proces powtarzamy aż do uzyskania wymaganego budżetu.
    Osobę do takiej ustawki znajdziemy w temacie: Ustawka

    Cytat Zamieszczone przez Q-Naro
    Tutaj podam przykład jak najszybciej wbić trofeum "Klub się rozwija / Growing Club" i jak ja to robiłem, bo dostaje pełno wiadomości czy pożyczę zawodników. Ale jak pisałem w dziele ustawki że oddam to nikt się nie zgłaszał. Najlepszym sposobem i w miarę szybkim oraz bez stratnym jest kupowanie tylko brązowych paczek i wysyłanie zawodników do klubu oraz tylko i wyłącznie kontraktów na piłkarzy, resztę od razu opychać do żyda bo żadnych korzyści z nich nie ma i nie podnoszą wartości klubu. Kontrakty wysyłamy na godzinną aukcje cena wywoławcza 150, kup teraz 200, ważne żeby mieć cały czas wystawionych 30 kart. i tak co godzinę możemy zarobić około 5000 monet. Połyskujące kontrakty sprzedawałem za 250/350. Problem jest w tym że na dzień dają nam tylko 40 brązowych paczek, ale i tak z aukcji będziemy mieć sporo kasy wiec zostają nam jeszcze te po 750. Ja to robiłem około 10 dni. Moim zdaniem jest to najszybszy sposób nie trzeba w ogóle grać meczy. Najlepsze godziny do sprzedaży to 13-1 schodzi tak 27-30 kontraktów. W między czasie szukałem złotych kart na aukcjach których cena nie przekraczała 500 monet, wartość zawodnika nie ma znaczenia ważne że jest złota karta.
    Trudność: 8/10 (z ustawką 4/10)

    Co za szczęście! / How Great is that?
    Znajdź w paczce zawodników w trybie Ultimate Team piłkarza z zespołu tygodnia

    Jedno z gorszych i najgłupszych trofeów w tej edycji Fify. Trofeum polega na otwieraniu paczek i trafieniu w niej Czarnej karty z zawodnikiem z drużyny tygodnia. Dla trophy hunterów jest to zmora ponieważ pucharek nie polega na naszych umiejętnościach a po prostu zwykłym szczęściu.
    Opiszę jak ja zdobyłem to trofeum. Otóż grałem wiele turniejów i zarabiałem na sprzedaży kart aby zdobywać coinsy. Na internecie oraz od znajomych otrzymywałem informację, że najlepiej kupować jak najdroższe paczki. Kupowałem masę paczek, nawet tych promocyjnych rzadko spotykanych za 50 tyś. Otworzyłem 100 paczek i dalej nic. Zdenerwowałem się i zacząłem otwierać brązowe paczki i voila - trofeum wpadło.
    Jakie paczki będziecie otwierać to już Wasza decyzja. Nie chce Wam nic narzucać, ja podałem tylko swój opis zdobycia trofeum. Trudność trofeum jest kontrowersyjna bo jak mówiłem trophy zależy od szczęścia. Jeśli go nie będziecie mieć jak ja to powiecie, że trofeum jest ciężkie. Jeśli szybko go traficie, puchar wyda Wam się banalny.

    Trudność: 6/10 - zależne od szczęścia

    Legenda klubu / Club Legend
    Zalicz 100 występów dowolnym zawodnikiem w trybie Fifa 12 Ultimate Team

    Mając skład w trybie Ultimate Team ustawiamy jednego zawodnika (jedną kartę), którego wystawiamy w każdym meczu. Najlepiej niech to będzie bramkarz, raczej nie łapie kontuzji, trzeba tylko dbać o kontrakt. Teraz pozostaje rozegrać 100 meczy tym zawodnikiem. Aby sprawdzić ile rozegranych meczy ma nasz zawodnik, zaznaczamy go i naciskamy wyświetla się info m.in. o ilości rozegranych spotkań.
    Pamiętajcie, że jeśli kupicie piłkarza na rynku to w jego statystykach będzie już pisało ile ma rozegranych meczy u poprzedniego właściciela. Najlepiej do tego trofeum używać zawodnika wylosowanego z paczki.

    Trudność: 5/10

    Szybkie wzmocnienie / Marquee Signing
    Kup złotego zawodnika na rynku za 15 tys. lub więcej monet, korzystając z opcji Kup teraz

    W trybie Ultimate Team, należy kupić kartę z zawodnikiem za 15 000 coins lub więcej. Radzę kupić zawodnika który przyda Wam się do późniejszej gry lub trofeów, szczególnie do trofeum Silny skład Ja kupiłem Mascherano, który posiada współczynnik umiejętności 86.

     


    Trudność: 4/10

    Silny skład / 'Big Cup' Squad
    Weź udział w turnieju Ultimate Team i ukończ mecz z oceną ogólną zespołu na poziomie co najmniej 85

    Aby zdobyć to trofeum należy wziąć udział w dowolnym turnieju z oceną ogólną drużyny co najmniej 85. Do tej oceny wlicza nam się pierwsza jedenastka plus 7 rezerwowych. Nie wszyscy zawodnicy muszą mieć wartość 85. Jeśli jakiś zawodnik ma wartość 87 to możemy mieć innego np. 83. Ważne aby średnia wyniosła 85. Jaką mamy średnią możemy się dowiedzieć wchodząc do składu, wartość mamy podaną w prawym górnym rogu ekranu.
    Najtańsi gracze do tego trofeum to: Reyes, Sahin, Buffon, Stekelenburg, Nesta, Rossi, Cambiasso, Samuel, Falcao i Gomez.
    Aby zdobyć to trofeum będziemy potrzebować i tak sporo monet. Ale możemy poprosić kolegę lub innego gracza o pożyczenie zawodników do wbicia trofeum. Jeśli ktoś zrobił już to trofeum i karty nie są mu potrzebne to również możemy go poprosić o pomoc.
    Osobę która pożyczy lub da nam zawodników szukajcie w tym temacie: Ustawka
    Jeśli już zrobiłeś wszystkie trofea w UT i nie zamierzasz grać w tym trybie również mile widziane będzie jeśli ogłosisz w powyższym temacie swoją pomoc i chęć oddania kart aby pomóc innym graczom.

    Trudność: 7/10

    Kupmy nową gablotkę na trofea / We'll need a larger trophy case
    Zdobądź 10 trofeów w trybie FIFA 12 Ultimate Team

    To już łatwiejsze od poprzedniego trofeum. Należy zdobyć 10 trofeów w UT czyli analogicznie wygrać 10 turniejów. Każdy turniej to 4 spotkania, tak więc musimy rozegrać 40 meczy. Mogą to być dowolne turnieje na dowolnym stopniu trudności. Wybrany turniej można również powtarzać i będzie nam to zaliczać jako kolejne turnieje.

    Trudność: 4/10

    Kolekcjoner / Pack King
    Otwórz 100 paczek kart w trybie FIFA 12 Ultimate Team

    Trzeba otworzyć 100 paczek z kartami nie ma znaczenia jakie to są paczki. Proponuję grać mecze w trybie turniejowym a za zarobione coins'y kupować paczki brązowe po 400 coins. Prawdopodobnie wpadnie nam to trofeum gdy będziemy szukać zawodnika z drużyny tygodnia tygodnia czyli przy trofeum Co za szczęście!

    Trudność: 5/10



    Pozostałe trofea


    Junior EAS FC / EAS FC Youth Academy
    Osiągnij 5. poziom w EA SPORTS Football Club

    Osiągnij 5. poziom w EA SPORTS Football Club. Punkty Doświadczenia dostajemy za wszystko, za wygrany mecz, za przegrany, za wykonanie wyzwania WG, itp. Grać, grać i jeszcze raz grać aż wpadnie. Dużym ułatwieniem jest też wykonywanie zadań, zawsze to dodatkowe 600 PD raz na 3 dni. Liczba punktów wymagana do zdobycia kolejnego poziomy rośnie z każdym zdobytym poziomem.
    Nie skupiajcie się na tym trofeum ponieważ wpadnie po drodze gdy będziemy robić pucharek Wyjściowa jedenastka EAS FC

    Trudność: 2/10

    Wyzwanie przyjęte / Challenge Accepted
    Ukończ zadanie EA SPORTS Football Club

    Gdy jesteśmy na arenie treningowej naciskamy aby wejść do menu gry. Następnie wciskamy i wchodzimy w zakładkę wyzwania. Naszym zadaniem jest ukończyć wybrane wyzwanie.

    Trudność: 3/10

    Miód dla uszu / Sweet Music
    Ustaw swój plik audio w grze FIFA 12

    Ustaw swój plik audio w grze FIFA 12. W ustawieniach ustawiamy jakiś swój utwór z dysku jako np. przyśpiewkę i trofeum jest nasze. Musimy oczywiście posiadać na swoim PS3 jakiś plik mp3. Jeśli nie mamy możemy takowy skopiować z płyty lub pendrive'a.
    Poniżej filmik który może Wam pomóc:

     


    Trudność: 2/10

    100 lat, EA SPORTS! / Happy 20th EA SPORTS!
    Zdobądź 20 bramek rozgrywając mecze w grze FIFA 12, aby uczcić 20. urodziny EA SPORTS!

    Należy strzelić 20 bramek w grze FIFA 12. Patrz trofeum Stulecie goli

    Trudność: 2/10

    Stulecie goli / Century of Goals
    Zdobądź 100 bramek rozgrywając mecze w grze FIFA 12

    Należy zdobyć 100 bramek w grze FIFA 12. Proste trofeum, nie trzeba nic wyjaśniać.
    Nie liczą się do tego bramki strzelane w meczach na 2 pady oraz w trybie UT.
    Ile zdobyliśmy bramek możemy sprawdzić w Zarządzaniu profilem w menu gry.

    Trudność: 3/10

    Wyjściowa jedenastka EAS FC / EAS FC Starting 11
    Osiągnij 20. poziom w EA SPORTS Football Club

    Osiągnij 20. poziom w EA SPORTS Football Club. Proste trofeum ale bardzo czasochłonne. Punkty Doświadczenia (PD) dostajemy za wszystko, za wygrany mecz, za przegrany, za wykonanie wyzwania WG, itp. Grać, grać i jeszcze raz grać aż wpadnie. Dużym ułatwieniem jest też wykonywanie zadań zawsze to dodatkowe 600 PD raz na 3 dni. Liczba punktów wymagana do zdobycia kolejnego poziomy rośnie z każdym zdobytym poziomem.

    Trudność: 4/10

    Wirtualna legenda / Virtual Legend
    Rozegraj 50 meczów wirtualną gwiazdą

    Proste trofeum. Należy rozegrać 50 meczy swoją wirtualną gwiazdą. Mogą to być dowolne mecze byle w składzie była nasza gwiazda. Liczą się również mecze rozgrywane na 2 pady z kolegą. Kolejnym ułatwieniem jest fakt, że do trofeum zalicza jeśli będziemy wprowadzać naszą gwiazdę np. tylko na końcówki meczy.
    UWAGA: Konieczne jest aby każdy mecz był ukończony. Nie może zostać przerwany w trakcie gry.

    Trudność: 3/10

    FIFA na zawsze / FIFA for Life
    Spędź 50 godzin na boisku

    Czasochłonne trofeum. Należy spędzić na boisku 50 godzin. Jest to rzeczywisty czas w jakim znajdujemy się na murawie. Należy grać i jeszcze raz grać.
    UWAGA: Do tego trofeum nie zalicza się czas w trybie Ultimate Team.

    Trudność: 7/10



    Trofea szybkie


    Precyzyjny odbiór / Precision Tackler
    Uzyskaj 80% skuteczności odbioru piłki rywalowi przy co najmniej 5 odbiorach w meczu

    Uzyskaj 80% skuteczności odbioru piłki rywalowi przy co najmniej 5 odbiorach w meczu. Można odpalić mecz na 2 pady i odbierać przeciwnikowi piłkę.
    PORADA: Myślę, że jeśli zostawicie to trofeum na koniec to na pewno wpadnie Wam podczas rozgrywki.
    UWAGA: Słyszałem, iż to trofeum nie którym osobom się gliczuje. Rozwiązaniem na to jest podobno nie pauzowanie meczu w trakcie robienia tego trofeum.

    Trudność: 4/10

    Co się, co się stało? / Don't Blink
    Zdobądź bramkę w pierwszych 5 minutach meczu z przeciwnikiem sterowanym przez SI

    Proste trofeum. Należy strzelić bramkę w pierwszych 5 minutach gry przeciwko SI. Odpalamy mecz -> ustawiamy sobie jakąś z lepszych drużyn a dla SI wybieramy bardzo słabą dryżynę -> ustawiamy poziom amator -> ustawiamy długość połowy na 20 minut. Teraz tylko należy strzelić bramkę w ciągu 5 minut boiskowych. Będzie to łatwe ponieważ czas będzie leciał bardzo wolno a przeciwnik to amator.
    PORADA: Jeśli zostawicie Szybkie trofea na koniec według mojego poradnika to trofeum na pewno wpadnie Wam samo podczas rozgrywki.

     

    Trudność: 2/10

    Wielki powrót / Comeback Kid
    Przegrywając 3 bramkami w drugiej połowie, wygraj mecz z przeciwnikiem sterowanym przez SI

    Należy rozpocząć mecz i strzelić sobie 3 samobóje. Następnie czekamy do rozpoczęcia drugiej połowy. W drugiej połowie musimy odrobić straty i wygrać. Poziom amator jest w tym wypadku bardzo pomocny.

    Trudność: 3/10

    10 na 11 / 10 vs 11
    Wygraj mecz przeciwko SI, który remisujesz bądź przegrywasz grając w dziesiątkę

    Najpierw trzeba pozbyć się jednego zawodnika z naszej drużyny i jak już gramy w 10 to trzeba wygrać. Ważne aby po stracie zawodnika mieć remis albo przegrywać. Zalecam ustawić poziom amator.

    Trudność: 2/10

    Seria bloków / Block Party
    Zablokuj ręcznie 5 strzałów w jednym meczu

    Aby zdobyć to trofeum należy zablokować obrońcą strzał przeciwnika. Odpalamy mecz na 2 pady - atakujący podchodzi pod pole karne a obrońca naprzeciwko i najlepiej równocześnie jeden blokuje a drugi próbuje strzelić, kilka prób i wpada. Można to również zrobić w dowolnym innym meczu.
    PORADA: Jeśli gracie w defensywie używając to to trofeum wpadnie Wam samo podczas rozgrywki.

    Trudność: 3/10

    "Ja sam" / All My Own Work
    Wygraj mecz ze sterowaniem ręcznym (oraz z włączoną obroną taktyczną)

    Wygraj mecz na manualnych ustawieniach sterowania oraz włączona obroną taktyczną. Możesz to wykonać w szybkim spotkaniu. Przy wyborze stron naciskasz następnie wszystko ustaw na manual czyli ręczne. Polecam też ustawić najniższy poziom trudności oraz zagrać przeciwko bardzo słabej drużynie.
    Ustawienia sterowania możesz też zmienić w menu głównym, w ustawieniach kontrolera.

    Lista ustawień:
    Automatyczne przełączanie: Ręczne
    Automatyczne przełączanie (wspom. ruchem): Brak wspomagania
    Pomoc przy sile podań: Wył.
    Pomoc przy podawaniu: Ręczne
    Pomoc przy podaniu prostopadłym: Ręczne
    Pomoc przy strzelaniu: Ręczne
    Pomoc przy dośrodkowaniu: Ręczne
    Pomoc przy podaniu górą: Ręczne
    Wspom. gra bramkarzem: Ręczne
    Analogowy sprint:
    Obrona taktyczna:

    Trudność: 4/10

    Powietrzny strzał / Ruud Boy
    Strzel gola uderzeniem z woleja

    Proste trofeum na które nie należy zwracać uwagi ponieważ wpadnie podczas progresu Waszej gry. Wystarczy strzelić bramkę z woleja, co na pewno Wam się uda w jednym z pierwszych meczy w Fifie.

    Trudność: 2/10

    Rzutem na taśmę! / No Draw for You!
    Strzel zwycięską bramkę w 90. minucie w meczu z przeciwnikiem sterowanym SI

    Strzel zwycięskiego gola w 90 minucie w grze przeciwko SI. Najszybciej odpalić grę mocnym składem przeciwko słabej drużynie i grać na remis a w 90 min strzelić bramkę i wygrać. Zalecany poziom amator.
    Prawdopodobnie wpadnie Wam samo podczas gry.

    Trudność: 3/10

    Twardziel / Warrior
    Strzel bramkę zawodnikiem, który odniósł przypadkową kontuzję

    Należy strzelić bramkę kontuzjowanym zawodnikiem. Bardzo często strzela się takie bramki gdy np. nasz napastnik doznał drobnego urazu. Spokojnie wpadnie Wam podczas gry.
    Można też to bardzo łatwo zrobić ustawiając mecz na poziomie amator i przed meczem w ustawieniach zwiększyć do 100 podatność na kontuzje. Na początku meczu biegniemy zawodnikiem i po chwili łapie nam kontuzje. Teraz wystarczy mu podać i przedrzeć się pod bramkę a następnie oddać skuteczny strzał na bramkę. Poniżej filmik prezentujący jak dokładnie to zrobić.

     


    Trudność: 3/10

    Szybko! / Quickly Now!
    Strzel gola w krótkim czasie po wykonaniu szybkiego wrzutu z autu

    Gdy piłka po wybiciu na aut nie wyleci daleko a Twój zawodnik jest blisko niej nastąpi szybki wyrzut z autu. Należy wtedy szybko podać piłkę i jak najszybciej strzelić bramkę.
    Najlepiej zrobić to na 2 pady. Drugi gracz niech wybija nam piłkę na auty na wysokości pola karnego a my bądźmy przygotowani na szybki wyrzut. Gdy już jesteśmy przy piłce niech on ucieka obrońcami w przeciwne strony aby otworzyć nam drogę do bramki.
    Dodatkowo przedstawiam filmik.

     


    Trudność: 4/10

    Legendarny / Legendary
    Wygraj na legendarnym poziomie trudności mecz z klubem sterowanej SI o równej lub wyższej liczbie gwiazdek

    Należy wygrać mecz na poziomie Legendarnym. Groźnie brzmi ale w rzeczywistości to proste trofeum.
    1. sposób - Możemy ustawić mecz na 4 minuty długość połowy i grać podaniami aby SI nie zabrał nam piłki. Grać cały czas na 0-0 i nie oddawać piłki. Tak należy dojść do rzutów karnych. A tu już przy dobrym strzelaniu możemy łatwo wygrać.
    2. sposób - Możemy też w ustawieniach zmienić statystyki SI. Ustawmy im sprint na 0 a my sobie sprint na 100. Wedle uznania ustawmy resztę statystyk tak aby było nam łatwiej. Wygranie meczu będzie w tym momencie tylko formalnością.

    Trudność: 4/10

    Strzyżemy / Riding Bikes
    Strzel gola nożycami

    Do tego trofeum należy wybrać poziom amator. W ustawieniach zmienić sobie sprint na 100 a dla SI na 0. Celność strzałów ustawić sobie na 100 natomiast dla SI ustawić na 0 statystyki obronne czyli odbiór piłki i obronę bramkarza.
    Po rozpoczęciu spotkania wejdźmy w pole karne i odwróćmy się tyłem do bramki. Teraz należy zacząć kapkować trzymając wciśnięte i klikając Gdy nasz zawodnik kapkuje należy wychylić tak aby piłka poszła w górę i gdy jest w powietrzu wciskając kilkakrotnie oddać strzał. Powinna udać Wam się przewrotka. Jeśli nie za pierwszym razem to próbujcie do skutku. Pod spodem dodaje filmik.

     


    Trudność: 5/10

    Siatka / Megged
    Przepuść przeciwnikowi piłkę między nogami

    To trofeum wpadnie Wam zapewne samo podczas gry. Należy po prostu przepuścić piłkę przeciwnikowi między nogami. Trofeum troszkę polega na szczęściu ale tak jak mówiłem wpadnie Wam podczas gry.
    Można to robić poprzez wypuszczenie piłki przed przeciwnikiem. Można próbować podaniem. Można również zrobić tak jak gracz na filmiku poniżej:

     


    Trudność: 4/10




    Piłkarska legenda / Football Legend
    Odblokuj wszystkie inne trofea (oprócz trofeów dodatkowej zawartości)

    Mogę tylko pogratulować. Dołączyłeś do elitarnego grona piłkarskich legend





    Jeśli znasz lepszy sposób na dane trofeum lub masz jakieś uwagi do poradnika to proszę pisz pod spodem lub do mnie na PW. Dzięki temu możesz pomóc innym graczom.




    Jeśli poradnik Ci pomógł zaznacz to, klikając pod spodem "Dzięki"
    Ostatnio edytowane przez Mario ; 02-12-2013 o 11:45

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •