Mimo, że bardzo dobrze znam tę grę, platynę wyceniam wysoko. Daję jej 9/10 ale wyłącznie ze względu na pucharek Who needs a Gun? Reszta jest do zdobycia raczej przez każdego, kto ma cierpliwość do przejścia gry 5+1 razy.

Green Hyper Spray odblokowuje się po tzw. idealnym przejściu gry, czyli po spełnieniu następujących warunków: maksymalny poziom rozgrywki + maksymalny poziom zagadek + czas ukończenia poniżej 3h, max 2 save'y, doznanie max 500 obrażeń, określona ilość zabitych z broni palnej i w walce wręcz + odnalezione wszystkie przedmioty specjalne + sekwencja z łódką ukończona poniżej 80 sek.
Jeśli ktoś nastawia się na szybkość we wbiciu pucharków i odblokowuje poszczególne zakończenia (trofea) na najniższym poziomie trudności, tylko dodaje sobie pracy. Ja przed walką o zielony spray, grałam na hardzie 2 razy i pewnie tylko dzięki temu do tematu podeszłam bez stresu. Wiedziałam, gdzie zrobić sejwy etc. Co prawda nie wychodziło mi starcie z łódką i musiałam powtarzać tę sekwencję kilkanaście razy, ale z zapisem gry tuż przed było ok

(do tych, którzy łódkę widzieli tylko na niskich poziomach trudności - na hardzie wiosłuje się gałkami. Trzeba nimi kręcić dookoła. Mały błąd, zmiana kierunku i z 80 sek. robią się 2 minuty )