#17 platynka, a trzecia z serii AC stała się faktem. Dużo słyszałem na temat zakończenia trylogii Ezio & Desmonda, myślałem że spoilery się spełnią, a tu miłe zaskoczenie

Co do gry, według mnie Konstantynopol jest o wiele lepiej rozbudowanym miastem niż w ACII i AC:B, mamy możliwość poruszania się między dachami - "tyrolką". Z nowości przypadły mi 5 misji, gdzie w pierwszej osobie kierujemy Desmondem w systemie Animusa, fajna odskocznia. Produkcja bomb też fajna sprawa, w jednym w Tajnym Miejscu, gdzie nie mogli nas wykryć, bomby wszelkiego rodzaju bardzo się przydały. Co do ochrony kryjówek, również i mi średnio przypadły.

Pierwsze zacząłem od zaliczenia całego trybu online. Pucharki nie są trudne, inni gracze również są, ale napotkamy problem z zagraniem we wszystkie tryby, jakie oferuje nam gra. Szybciej wbiłem wymagany 20lvl do trofea, niż wziąłem udział we wszystkich trybach. Jeśli gramy z samymi 50lvlami, to po zakończeniu sesji głosują na same Deatchmatche, ale po jakimś czasie się udało, nawet miałem kończyć grać, ale chciałem sprawdzić na co zagłosują, a tu biorę udział w ostatnim brakującym trybie Yeahh

Opowieść zacząłem, tak jak poprzednie dwie części, od odkrycia mapy, przejmowania kryjówek i kupowania sklepów, dopiero przy 70% synchronizacji skupiłem się na trofeach, które okazały się.. dość proste. Szczerze, nic mi nie przysporzyło problemu w trybie opowieści. Nawet większość misji do pełnej synchronizacji wykonywałem za pierwszym razem. Przedmiotów do szukania mamy 100 fragmentów danych i 10 zwojów, kiedy sam odnalazłem 50 fragmentów za pomocą Orlego Wzroku i skoków ze spadochronem, druga połowa sama się odkrywa na mapie, więc wystarczy biegać od fragmentu do fragmentu.

Do zbugowanego trofeum Mędrzec (Zbierz wszystkie dostępne księgi) dobrze się przygotowałem. Żadnej książki przed uzbieraniem 500tys. florenów nie kupiłem. Kiedy miałem pełną sumę, skopiowałem sejwy na pendriva, na wszelki wielki i zacząłem kupować książki. Cztery sztuki mamy w Kapadocji i 14 w Konstantynopolu, po kupieniu wszystkich, trofeum nie wpadło, ale po radzie Bochena, wyszedłem do Menu i trofeum się pojawiło

Trudność w zdobyciu platyny - 3/10
Gra - 8/10