Witam wszystkich, co tu zaglądnął,
Zapewne wszyscy otrzymaliśmy takiego maila, niektórzy może sprawdzili lub też nie albo i pozbyli się również maila nawet nie zdając sobie sprawy, że coś od naszych "Soniaków" przyszło. Otóż, w tym omawianym przeze mnie mailu, Sony zawarło następującą treść, skrócę ją jak najbardziej można i napiszę swoimi słówkami:

Od następnego roku wchodzą zmiany, co do członkostwa plus. Wszyscy użytkownicy wyłącznie PS4 mogą spać spokojnie. Jednak cała reszta posiadająca inny sprzęt niż PS4, może zapomnieć o korzystaniu z plusa. Jednak nie do końca, bo dzięki plusowi będą możliwe przeceny na PS Store, co może być dla niektórych korzyścią. Dla tych, co mają plusa wyłącznie dla gier co miesiąc, mam smutną wiadomość. Od dnia 8 marca 2019 roku, Sony nie będzie wrzucało darmowych gier na sprzęty PS3 oraz PS Vita. Wszyscy posiadacze tych sprzętów mogą zapomnieć od tego dnia o darmowych grach. Jednak te gry, które uzbierało się do tej pory na te sprzęty, będzie można ograć i po 8 marca 2019 roku, ale jak wspomniałem, nie otrzymamy na ten sprzęt nowych gier. Dostęp będzie możliwy do gier z plusa tylko przy aktywnej subskrypcji Plusa. Sony skupi się wyłącznie na grach na platformę PS4 (Pro też wchodzi w to).