Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Plus i zmiany - informacje

  1. #1
    Awatar devil
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    137
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    12
    Gamer IDs

    PSN ID: devil012195

    Plus i zmiany - informacje

    Witam wszystkich, co tu zaglądnął,
    Zapewne wszyscy otrzymaliśmy takiego maila, niektórzy może sprawdzili lub też nie albo i pozbyli się również maila nawet nie zdając sobie sprawy, że coś od naszych "Soniaków" przyszło. Otóż, w tym omawianym przeze mnie mailu, Sony zawarło następującą treść, skrócę ją jak najbardziej można i napiszę swoimi słówkami:

    Od następnego roku wchodzą zmiany, co do członkostwa plus. Wszyscy użytkownicy wyłącznie PS4 mogą spać spokojnie. Jednak cała reszta posiadająca inny sprzęt niż PS4, może zapomnieć o korzystaniu z plusa. Jednak nie do końca, bo dzięki plusowi będą możliwe przeceny na PS Store, co może być dla niektórych korzyścią. Dla tych, co mają plusa wyłącznie dla gier co miesiąc, mam smutną wiadomość. Od dnia 8 marca 2019 roku, Sony nie będzie wrzucało darmowych gier na sprzęty PS3 oraz PS Vita. Wszyscy posiadacze tych sprzętów mogą zapomnieć od tego dnia o darmowych grach. Jednak te gry, które uzbierało się do tej pory na te sprzęty, będzie można ograć i po 8 marca 2019 roku, ale jak wspomniałem, nie otrzymamy na ten sprzęt nowych gier. Dostęp będzie możliwy do gier z plusa tylko przy aktywnej subskrypcji Plusa. Sony skupi się wyłącznie na grach na platformę PS4 (Pro też wchodzi w to).

  2. Thanks Brak, Sebek1982, Dzwienkoswit, Kraszu, GRiD thanked for this post
  3. #2
    Administrator Awatar Rekinek
    Dołączył
    Jun 2011
    Mieszka w
    Kaszuby / UK
    Posty
    2,050
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    10
    Gamer IDs

    PSN ID: Rekinek
    W sumie to korzystam z Plusa tylko po to żeby online grać. Trochę szkoda użytkowników Vity i PS3 no ale co zrobić jak zrobić się nic nie da. To może jest głupie ale wydaje mi się że coś dużego nadchodzi


  4. #3
    Awatar madarame252
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    29
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    0
    Gamer IDs

    PSN ID: madarame252
    Na PS3 było już dużo dobroci i chyba przez te wszystkie lata Peestrójkowicze na pewno uzbierali ogromną bibliotekę gier z najwyższej półki. Tu chyba nie ma co narzekać. Poza tym minęło już parę ładnych latek od premiery "żylety", więc osobiście uważam, że PS3 długo otrzymywało Plusowy support. Co do PS Vita... Tu jestem trochę zawiedziony. Ale tylko trochę. Było kilka "tłuściochów", jednak jest jeszcze kilka gierek, na które osobiście czekałem i się chyba już nie doczekam. Mam na myśli np. gry z serii WRC, Moto GP, Borderlands, Resident Evil Revelations 2, kolekcję God of War (nie mylić z wersjami na PSP, które faktycznie były w Plusie, ale to jakieś słabe było), liczyłem na też na NFS Most Wanted i parę innych ciekawych. Jednak, jak wspomniałem, jestem tylko trochę zawiedziony, bo czego w Plusie nie było, to sobie dokupię, gdyż czasami promocje są faktycznie zacne.

    Teraz chciałbym wyrzucić z siebie coś na temat tego, co sądzę aktualnie o Plusie i o jego przyszłości z mojej własnej perspektywy. Zacznę od tego, że aktualnie Plusa... Nie posiadam. Tak Typowo po polsku - nie mam, to się wypowiem, hehe. Plusa miałem głównie do grania w multi. Jakiś miesiąc temu przestałem opłacać subskrypcję z dwóch powodów. Cena jest nieadekwatna do jakości usługi (nie piszę o gratisowych grach, bo to nie jest dla mnie priorytet). 240 zł jest dla mnie po prostu nie do przyjęcia za możliwość grania na konsoli, za którą zapłaciłem; w grę, za którą zapłaciłem; przez internet, który opłacam. Ostatnimi czasy zbyt często zdarzało się także, że wieczorami i w weekendy PSN nie działał i nie mogłem pograć ze znajomkami. Wiem, z perspektywy usługodawcy, to tylko kilka wieczorów, żadne mi halo, ale z mojej perspektywy, to kilka wieczorów, kiedy mogłem zebrać się z kolegami, bo w innych terminach nie dało roady. Podkreślam, oceniam z mojej perspektywy, jako osoby, która opłacała usługę z założenia mającą działać cały czas, a nie tylko w wybranych terminach. Ktoś może widzieć to inaczej i mniej surowo oceniać usługę, nie mam z tym problemu. Więc dwa powody: wysoka cena i niska jakość. W związku z powyższym staram się ostatnio przerzucić na gry stricte singlowe. W Plusa na nowo zaopatrzę się, jak będzie jakaś naprawdę potężna promocja na niego.
    Jednak w nawiązaniu do nadchodzących zmian muszę także przyznać, że przez myśl przeszło mi jeszcze coś. Jeśli "gratisowe" gry w Plusie będą tak mocne, jak w marcowej ofercie, to być może rozważę subskrybowanie właśnie ze względu na gry, bo otrzymując co miesiąc gry pokroju Ratcheta i/lub Bloodborne, to nawet te 240 zł szybko się zwróci. Tylko, że z tymi grami to wiadomo... wróżenie z fusów, bo może być, że teraz jest fajna oferta na pobudzenie wyobraźni, a za 2 miechy Sony wróci do gier o wartości browara i paczki chipsów.

  5. Thanks Brak, Kraszu thanked for this post
    Likes Pawel91, Dzwienkoswit liked this post
  6. #4
    Guide Team Awatar Dzwienkoswit
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Waśni - Nowa Sól
    Posty
    1,518
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    58
    Gamer IDs

    PSN ID: Dzwienkoswit
    Mi osobiście będzie brakować plusowych gierek na Vitę. Co miesiąc liczyłem, że wpadnie mi coś ciekawego na ten sprzęt. Bo paradoksalnie jest tam jeszcze sporo tytułów, które chętnie bym odpalił. I nie chodzi tu tylko o pozostałe niebędące w plusie gry AAA, a ciekawe indyki. Niestety w ostatnim czasie w ogóle nie znajdowałem w usłudze żadnej ciekawej gry na tą konsolkę. W ogóle szkoda, że taki potencjał konsolki został zaprzepaszczony Ale to już inny temat.

    Co do gier na PS3 to w sumie dla mnie nie robi to różnicy. PS3 już dostało bardzo bogatą bibliotekę jeśli ktoś miał abonament od dłuższego czasu. Ja od dawna nie odpalałem nawet już trójki, bo nie mam czasu. Nie sposób jednocześnie ogarniać wszystkie te platformy Sony. I w ogóle nie ma się co dziwić, że PS3 wypada. Ma już swoje lata i powoli staje się wręcz retro. Jak ten czas leci... Poza tym osoby które grały tylko na PS3 i zrezygnują z abonamentu w zasadzie nic nie stracą, bo online jest tam darmowy.

    Miejmy nadzieję, że rezygnacja z tych dwóch platform zaowocuje jakimiś większymi zniżkami do gier na nie na PSN. No i jakimiś konkretnymi tytułami w plusie na PS4 na miarę obecnego marcowego zestawu.


  7. Thanks Kraszu, Brak thanked for this post
    Likes madarame252 liked this post

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •