Skoro to temat poświęcony całej serii to wypowiem się o kilku odsłonach

W stare części nigdy nie miałem okazji zagrać. Jakoś w danym czasie mnie nie interesowały. Moją pierwszą grą z serii był Enemy Unkown na PS3. I była to cudowna gra. Na tyle cudowna, że nawet wbiłem tam platynę, a było to trudne i wymagało wielokrotnego ukończenia gry. Od tej gry można powiedzieć, że stałem się fanem. Uwielbiam po prostu te turowe, taktyczne potyczki z obcymi. Klimat odparcia inwazji obcych świetny. Czujemy w grze, że sytuacja jest napięta. Tym bardziej na wyższych poziomach trudności. Fantastycznie też sprawowała się opcja tworzenia własnych żołnierzy i nazywania ich wedle uznania. Bardzo cenię sobie jak w grach dają taką możliwość.

W wydany później XCOM: Enemy Within niestety jeszcze nie miałem okazji zagrać. Ciągle jakoś go nie kupiłem. Ale muszę w końcu nabyć pudełko do kolekcji i zagrać

XCOMa 2 zamówiłem na premierę i bawię się świetnie. Od dawna nie miałem już sytuacji "a jeszcze to zrobię i wyłączam". Wczoraj się zasiedziałem do 3 w nocy. Pochłania cudownie. Modyfikacje naszych wojaków są świetnie. O niebo lepsze niż w poprzedniej części. Stworzyłem sobie między innymi Jasona Voorheesa w masce hokejowej i już nabił trochę kosmitów na maczetę Można śmiało dwójkę określić po początku jaki ograłem na: więcej, lepiej, ciekawiej.

Ale bardzo mi się nie podoba, że na premierę na PSN już są do kupienia dwa DLC za kwotę 42zł. No ewidentnie powinny się one znaleźć na płycie. Liczyłem, że będzie jak z Rise of Tomb Raider, że kompletna edycja gry już wyląduje na konsolach, ale nie. Musieli tu pazernie pocisnąć. Gdyby takie dodatki wyszły jakoś później po premierze do spoko, ale tak widać, że po prostu część gry chcą sprzedawać osobno. Tu się zawiodłem.