Uwielbiam pająka w każdym formacie, czy to film, czy komiks czy gra. Na PCta wcześniej miałem styczność z trylogią na podstawie filmów Sama Raimiego i ograłem bardzo dobrego moim zdaniem Ultimate Spider-Man co niektórzy myślę grali w to na PS2. A do zakupu Edge of Time skusiła mnie cena... otóż jakieś dobre dwa miesiące temu na empik.com pajączek był za 16.99 zł nówka sztuka w folii i jak tu nie kupić.

Gra opowiada prostą historię, która łączy dwóch Spider-Manów... jednego bardzo znanego czyli z serii Amazing oraz Spider-Mana z 2099 roku. Każdym na przemian będziemy sterować, aby ratować przyszłość oraz teraźniejszość. Gra jest krótka, ale pucharki wymagają od nas dwukrotnego przejścia, ponieważ poziom hard mamy na początku zablokowany.

Żadne trofea nie sprawiły mi problemu. Mamy do zaliczenia dwa razy grę, zebranie Golden Spiders, które bez problemu zbierzemy wszystkie, ponieważ jeśli znajdujemy się blisko niego, na ekranie pojawia się migająca ikonka i wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Dodatkowo w każdym Chapterze jest pokazane, ile występuje złotych pajączków i jeśli nam brakuje to dany rozdział powtarzamy. W grze występuje jeszcze tak zwane Web of Challenges (na dużej pajęczynie są fajnie podzielone - na Akty i Chaptery różne wyzwania) są to wyzwania, które napotkamy podczas gry, polegają one na zabiciu jakiejś ilości przeciwników w odpowiednim czasie, albo wykonanie combo z X-ilością ciosów, albo w podanym czasie musimy zebrać odpowiednią ilość Orbów. Wyzwania, nie są trudne, co niektóre zrobiłem za pierwszym razem, co niektóre za piątym, a przy kilku siedziałem może z 10 minut.

Polecam po zdobyciu pucharku za zaliczenie Aktu, przejrzeć Chaptery w celu zebrania brakujących Golden Spiders i zaliczenia wszystkich wyzwań w danym Akcie. W tym o to sposobem po zaliczeniu III Aktu i powtórzeniu powyższych czynności pozostanie nam przejście gry na hardzie, co tak naprawdę będziemy mieli o wiele łatwiej niż pierwsze przejście, ponieważ: wszystkie Upgrades nam pozostają (powinniśmy mieć nawet już wszystkie wykupione) nie martwimy się o Golden Spiders bo mamy wszystkie zebrane. Polecam zrobić przejście na speed-ranie, czyli biec od drzwi do drzwi i zabijać tylko tych przeciwników, którzy mają klucze. W tym o to sposobem harda zaliczyłem w nie całe 5 godzin.

Trudność w zdobyciu platyny - 4/10
Gra - 6/10