Nowy rok się zbliża i trzeba już robić plany, co warto kupić na premierę w 2018 roku. W moim przypadku, dopiero w lutym są dwa tytuły, które mnie interesują i na pewno na jeden się skuszę.

W 6 lutego ma premierę Shadow of the Colossus i po ograniu The Last Guardian, z chęcią wrócę do świata, wykreowanego przez Fumito Uedę. A tym bardziej, ani razu nie grałem w tą produkcję.


Tydzień po (13 lutego) ma premierę Kingdom Come: Deliverance od czeskiego studia Warhorse. Będzie to RPG, gdzie akcja toczyć ma się w średniowieczu, ale bez żadnej magii, elfów i smoków. Wcielimy się w syna kowala, który zaplącze się w szereg intryg. Gra ma być również wierna źródłom historycznym. Dlatego zainteresował mnie ten tytuł.


Oczywiście oprócz tego jest jeszcze masa innych tytułów, którymi jestem zainteresowany.

  • 20 marca 2018 - Titan Quest: Anniversary Edition - posiadam Złotą Edycję na PC i z chęcią wrócę ponownie do Grecji i Egiptu na konsoli.
  • 23 marca 2018 - A Way Out - nie wiem dlaczego, ale mnie to interesuje.
  • 30 marca 2018 - Agony - horror polskiego studia, zapowiada się mroczno i ciekawie.
  • 8 maja 2018 - Conan Exiles - wiem, że może być to crap i zawierać pełno bugów, no ale... Conan, lubię te uniwersum.
  • 2018 - God of War - tu nie trzeba nic pisać. Must have
  • 2018 - Hunt: Showdown - FPS na silniku Crytek.
  • 2018 - Detroit - pograłem na WGW i mi się spodobało
  • 2018 - Days Gone - materaił, który jest na tą chwilę dostępny w sieci podjarał mnie, zobaczymy co pokażą jeszcze
  • 2018 - Jurassic World Evolution - być może moja pierwsza gra ekonomiczna na PS4, zobaczymy.
  • 2018 - Spider-Man - Must have
  • 2018 - Red Dead Redaption 2 - nie grałem w jedynkę i pewnie już nie zagram (chyba, że wyjdzie Remastered), ale w dwójkę bym pograł.
  • 2018 - Biomutant - tutaj jeszcze pożyjemy i zobaczymy, na razie lekkie jaranko.
  • 2018 - Metro: Exodus - trailer wywołał na mnie same pozytywne wrażenie.
  • 2018 - Darksiders III - dwójka bardzo mi się podobała i z chęcią zobaczę dalsze losy.


Oczywiście są to na razie plany, wszystko wyjdzie w praniu, kiedy zostaną gry wydane i jak w danym miesiącu będzie z finansami.

Podam jeszcze drugą listę, gier, które (na daną chwilę) mnie nie interesują:

  • 26 stycznia 2018 - Dragon Ball FighterZ
  • 26 stycznia 2018 - Monster Hunter World
  • 20 lutego 2018 - Metal Gear Survive
  • 23 marca 2018 - Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
  • 27 marca 2018 - Far Cry 5
  • 2018 - Vampyr
  • 2018 - Anthem
  • 2018 - Frostpunk
  • 2018 - The Crew 2
  • 2018 - Skull and Bones


Ode mnie byłoby na tyle. A jakie są Wasze plany na 2018? Co kupicie w dniu premiery, a przy czym przejdziecie bokiem? Jeśli pominąłem jakiś tytuł, a jest przez kogoś brany pod uwagę to piszcie.