Dźwięcząca platyna #265

Muszę przyznać, że w PC2 grało mi się bardzo dobrze. Jak dotąd to chyba najlepsza gra z wyścigami na torach w jaką grałem na PS4. Poprawiono wszystkie wady z poprzedniej odsłony. Szczególnie cieszy fizyka jazdy w deszczu, która nareszcie nie jest przesadzona. Czuć utratę przyczepności, jednak nie ma się już wrażenia jazdy na oleju. Kariera jest dobrze zbudowana. Fajny patent z wyścigami na zaproszenie oraz zdobywaniem uznania u danych marek samochodowych, co owocuje możliwością zostania np. ambasadorem Frerrari. Mam nadzieję, że będzie to dalej rozbudowane w kolejnych odsłonach. Duży plus za mnogość wszelkich ustawień. Dzięki temu gra może stanowić wyzwanie zarówno dla weteranów gatunku, jak i być całkowicie przystępna dla totalnych nowicjuszy. Takie podejście się ceni.

Trudność platyny to 3/10. Ze względu na możliwość korzystania z licznych ustawień i pomocy każdy może być w stanie zdobyć wszystkie pucharki. Przegapić można tylko pucharek Od zera do bohatera który tak jak w jedynce wymaga od nas wygrywania w karierze zawodów po kolei coraz wyższych poziomów. Oprócz tego zostają nam konkretne zabawy z ustawieniami, typami zawodów itd. Jest też multi, ale szczęśliwie się składa, że praktycznie całe można ogarnąć samemu w prywatnym lobby. Jedynie do dwóch szybkich trofeów potrzebna jest pomoc znajomego. Dla fanów sportów motorowych bez wątpienia tytuł godny uwagi. Przy okazji napiszę też, że niebawem poskładam poradnik do tejże produkcji.