Shift 2 to dla mnie najlepsze wyścigi na PS3 jakie do tej pory wyszły (GT5 jest oczywiście dużo bardziej rozbudowane, ale model jazdy tragedia). Ogólnie gra jest nawet dość ciekawie poprowadzona, kilka znanych kierowców pokazuje Ci po kolei tajniki jazdy. Przesiadasz się do coraz to ciekawszych pojazdów, kończąc na GT1 (piekielnie szybko). Bardzo fajna kamerka z kasku kierowcy. Dużo oryginalnych tras, sporo ciekawych samochodów. Ale co dla mnie najważniejsze model jazdy. Daje na prawdę realistyczne wrażenia, czuć prędkość, czuć jak hamujesz, świetnie odwzorowane kolizje. Cud miód i orzeszki Tryb multi daje radę, są to tylko pojedynki 1 na 1 (oczywiście w mistrzostwach) - szybkie wyszukiwanie. Jest tylko jedno ale, ktoś jak specjalnie w Ciebie wjedzie nie dostaje za to kary - trochę mnie to zniechęciło.
Platyna w moim przypadku to długa droga. Ale po kolei. Ogólnie trofea offline nie pamiętam aby mi sprawiły wiele trudności, czasochłonne (zwłaszcza wymasterowanie wszystkich tras). Z trofeów online jest jedno zasadniczo trudne - King Of The Hill wygrać mistrzostwa kierowców. Gdy na serwerach było jeszcze sporo ludzi nie było tak źle, można to było wbić normalnie. Musisz wygrać siedem pojedynków z rzędu. W ostatnim wyścigu byłem przynajmniej 3 razy i tylko raz przegrałem w uczciwej walce. Wiele wyścigów przegrywałem bo cwaniaczki walą Cie w zad Postanowiłem sobie na jakiś czas odpuścić, niby miał wyjść PATCH, który miał karać takich kierowców. Jakoś do tego nie doszło, zaraz zamknęli PSN (włamania) i sprzedałem grę. Ale w tamtym roku po namowach znajomego (dzięki EwanPol) postanowiłem wrócić do tego tytułu i wbić upragniony pucharek. I udało się, ustawka to jakieś 10 h, ciągłych zmian kont itp - masakra, nigdy więcej. Ogólnie trofiki ocenię na 6.