• Trudność zdobycia platyny: 6/10 Ankieta
  • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 25 godzin
  • Trofea offline: 0
  • Trofea online: 28 ( 1, 7, 7, 13)
  • Minimalna liczba przejść: Setki rozegranych meczy
  • Zalecana ilość przejść: Setki rozegranych meczy
  • Trofea do pominięcia: 0
  • Zabugowane trofea: 0






Drawn to Death miało okazję premierowo zawitać w kwietniowej ofercie PlayStation Plus. Jest to strzelanka multiplayer (do 4 graczy), gdzie akcja rozgrywa się w zeszycie, nudzącego się na lekcji ucznia. Całość posiada oryginalną oprawę graficzną - lokacje, jak i postacie gry są bazgrołami wykonanymi na kartkach papieru.

Pomysły na postacie są naprawdę oryginalne. Mamy do wyboru sześć przeróżnych bohaterów - takie jak diablicę (Diabla), kobietę-rekin (Ninjaw), rockendrolowca (Johnny) czy cybernetycznego Drakulę (Cyborgula). Każda posiada unikalne zdolności oraz ataki specjalne. Możemy wybraną postacią latać, bądź też wykonywać podwójne skoki lub dostawać się do punktów wysoko umiejscowionych. Co w rezultacie powoduje, że rozgrywka jest szybka i dynamiczna.

Ogólnie pucharki nie są trudne. Największą trudność sprawią nam trzy (lub cztery) złote pucharki, o których dokładnie napiszę poniżej. Oprócz nich możemy mieć problem z serwerami. Otóż rozgrywka w tej grze bardzo przypadła mi do gustu, jak napisałem powyżej jest szybka i dynamiczna, ale niestety... co któryś mecz nie dość, że będziemy walczyć z przeciwnikami to dojdą nam do tego lagi. Czasami podczas meczu mogą wystąpić chwilowe opóźnienia, co niejednokrotnie przeszkadzało mi w rozgrywce. Lecz, jeśli gra Wam się spodoba, przymkniecie na to oko. Oczywiście kiedy to czytasz takich problemów może już nie być. W każdym razie ja świetnie się bawiłem, kiedy po zakończonym meczu stawałem na najwyższym miejscu podium .





W pierwszej kolejności zapoznajcie się dobrze z postaciami. Pod koniec poradnika znajdziecie filmy, przedstawiające ich możliwości. Zerknijcie na ich umiejętności specjalne i wybierzcie dwie, które najbardziej przypadną Wam do gustu. Każdą postacią będziemy musieli zdobyć 15 poziom oraz wykonać specjalne misje, które są do niej przypisane (wszystkie misje dla każdej postaci są wypisane na końcu poradnika). W tym celu polecam zacząć od treningu i Shooting Gallery, gdzie również tam mamy kilka prostych pucharków do zdobycia, a przy okazji przetestujecie postacie. Moją pierwszą postacią był Cyborgula, od razu go wygrałem i dla mnie był świetny. Przy wyborze drugiej postaci zastanawiałem się i padło na Bronco, co okazał się również świetnym wyborem. Misje przy tych postaciach nie sprawiły mi jakichś większych problemów. Ale oczywiście zajmą dużo czasu. W ten sposób będziemy dążyć do dwóch pucharków:

  • That's totally stupid and not happening. No one wants a game that looks like my art.
    (Get one character to Level 15 and complete all of that character's missions.)
  • Wait, text?!? Ok so I'm 100% sure I've lost my damn testicles. I need to just TALK to her! I need to be @&!%ing brave.
    (Get two characters to Level 15 and complete all of those characters' missions.)


W trakcie dążenia do powyższego złotego pucharka miejmy na uwadze dwa inne, przy których również spędzimy trochę czasu, a mianowicie:

  • Like those guys from the band on Mark's punk rock bootlegs. They have NO fear! I need to be like them!
    (Solve all of the Sphinx's riddles.)
  • I was stammering and sweating and stuttering and just standing there. I have GOT to stop being such a dork around her.
    (Reach floor 15 of a ranked tower.)


Sphinx's Riddles - w pierwszej kolejności musimy zebrać 10 kluczy, które w małej części dostajemy po każdym zakończonym meczu. Po ich zebraniu w Menu Głównym otwieramy Sphinx Riddles (Zagadki Sfinksa), który przygotował dla nas 6 różnych wyzwań. W opisie pucharka znajdziecie szczegółowy opis każdego z nich oraz przygotowany przez ze mnie film - z wykonaniem wyzwania.

Ranked Tower - przy tym pucharku dużo będzie zależało od naszego skilla. Otóż każde zwycięstwo lub porażka jest odnotowana i będziemy spadać z pięter wieży lub zdobywać wyższe. A im wyżej, tym więcej gwiazdek potrzeba na zdobycie kolejnego piętra. Szczerze... w moim przypadku nie miałem żadnych problemów z pucharkiem. Jak wspomniałem wcześniej, mimo problemów technicznych grało mi się świetnie. I bez większych problemów zdobywałem kolejne piętra.

Warto wspomnieć jeszcze o jednym złotym pucharku, który z biegiem czasu może spowodować trudności w jego zdobyciu, mowa o:

  • When we collided she did get some of her homework mixed in with mine. So, I DO have a valid reason to text her now.
    (Win a match of Organ Donor with a single deposit.)


Tutaj będziemy musieli natrafić na 1 vs. 1 w trybie Organ Donor i podczas meczu wykazać się sprytem i umiejętnościami. A z biegiem czasu mogą zostać w grze sami wyjadacze, co może nam przynieść trudności w zdobyciu pucharka. W opisie znajdziecie dwa moje filmy, na których spełniam opis pucharka.

I tak naprawdę to tyle. Reszta pucharków to grindowanie zabójstw lub rozegranie/wygranie określonej ilości meczy. Jest kilka, które wymagają określonego celu na mapkach, ale są to proste rzeczy i szczegóły znajdziecie w poniższych opisach. Jeśli lubicie statystyki, to tak wyglądają moje zaraz po zdobyciu platyny:


1903 zabójstw i 343 meczy dzieliło mnie od platyny...





I talked to Amy. For like an hour. Today was a good day.
Earn all other trophies in the game.


Gratuluję! Rysowanie bazgrołów na lekcji nie poszło na marne. Właśnie zdobyłeś bardzo czasochłonną oraz rzadką platynę .


I hate my stupid stepdad.
Get your first kill.


Co tu dużo pisać. Trofeum wpada po zabiciu pierwszego gracza w rozgrywce sieciowej. Jest to pierwszy z czterech pucharków związanych z zabijaniem graczy. Prawdopodobnie pierwszy pucharek na Waszym koncie.


Lolo miał pecha...



Oh @&!%, did I brush my teeth today?!?
Get 50 kills.


Drugi pucharek związany z zabijaniem graczy. Kontynuacja I hate my stupid stepdad (Get your first kill). Tym razem musimy zabić ich 50, by móc zdobyć pucharek.


I'm getting hungry.
Get a kill with The Hand.


Pucharek polega na tym, aby zabić gracza z ręki - The Hand. Rękę możemy aktywować tylko raz w każdym meczu. Robimy to za pomocą któregokolwiek kierunku krzyżaka. Po wciśnięciu pojawia nam się krzyżak ze specjalnymi pociskami:

  • - strzelamy trzema rakietami, które trafione w gracza zadają ok. 50% obrażeń. Odblokowane od samego początku.
  • - strzelamy z karabinu maszynowego. Wyśmienita metoda, ponieważ mamy nieskończoną ilość amunicji przez określony czas. Ale niestety, umiejętność ta jest dostępna za ukończenie jednego z wyzwań Sfinksa.
  • - wbijamy długopis gracza pod nami. W ogóle nie używana metoda przezemnie. Również odblokowujemy za zaliczenie jednego z wyzwań Sfinksa.


Odblokowany karabin maszynowy naprawdę niesie spustoszenie na mapie.



Or maybe I'm just bored. I think that's it - I'm bored.
Play and finish 10 matches.


Pierwszy pucharek związany z meczami. Musimy rozegrać oraz ukończyć 10 rozgrywek sieciowych i tyle. Pucharek wpadnie dość szybko.


But I mean, why wouldn't I be? This class sucks so bad.
Get 1st place in a match.


Pierwszy pucharek związany z zajęciem pierwszego miejsca na podium. Zaraz po zakończonym meczu musimy stanąć na najwyższym stopniu. Trofeum nie zależy od trybu gry, czy od ilości graczy w rozgrywce.


Z rozegranych 343 meczy - 213 razy stałem na najwyższym stopniu.



Maybe I'll say I need to go to the bathroom.
Deposit 10 hearts in a Organ Donor match.


Organ Donor jest trybem, który polega na dostarczeniu określonej ilości serduszek (zależy od ilości graczy) do określonego miejsca - poruszającego się fioletowego kwadratu Deposit. Pucharek jest kumulacyjny, czyli nie musimy dostarczać 10 w jednym meczu, możemy rozłożyć to na kilka sesji. Serduszka będą pojawiać się na mapie, jak i wypadną z zabitego gracza, w zależności ile zebrał do tego czasu. Będąc z zebranymi serduszkami w Depozycie, uważamy na innych graczy. Jeśli zginiemy tracimy wszystkie zebrane serca. Mamy możliwość szybkiego respawnu pod , ale użyta opcja posiada ponad minutowy cooldown.

Tryb posiada jeszcze jeden pucharek, który może sprawić trudności. Więcej o tym przy trofeum When we collided she did get some of her homework mixed in with mine. (Win a match of Organ Donor with a single deposit.)


Then I'll just hide in a stall and watch videos till class ends.
Complete Training.


W Menu wybieramy Suck Less i następnie Training. Niestety możemy go przejść tylko jedną i tą samą postacią - Johnnym. Polecam zabrać się za to w miarę jak najwcześniej, dzięki temu odkryjemy sterowanie oraz możliwości naszych umiejętności. Po zakończeniu treningu, pucharek wpada na nasze konto.


Amy keeps looking at me and smiling. That's weird. I mean it's cool. But it's weird.
Discover The Lost in Shooting Gallery!


Bardzo prosty pucharek. W Menu wybieramy Suck Less i następnie Shooting Gallery. Musimy teraz dostać się na sam szczyt galerii, stanąć przed drugą kurtyną z napisem The Lost i obejrzeć krótką scenkę. Kiedy opadnie kurtyna, pucharek wpadnie na nasze konto. Poniżej pomocniczy filmik:

 


Przedstawienie szału nie zrobiło...



I wonder if she likes me. How amazing would THAT be?
Destroy three moon rocks in Shooting Gallery!


Kolejny prosty pucharek, który zdobędziemy w Shooting Gallery. Po wylądowaniu w galerii idziemy na lewą stronę do drzwi z napisem The Hand. Wystarczy teraz użyć jednej umiejętności naszej "Rączki", by zniszczyć trzy księżyce znajdujące się nad nami. Kolejne trofeum wpada na nasze konto.

 


Armagedon to to nie jest.



Maybe she just feels sorry for me. Or maybe she's smiling at someone behind me?
Use all Alientown warps - including secret warps - in one match!


Pucharek zdobędziemy tylko i wyłącznie na mapie Alientown w rozgrywkach rankingowych. Musimy przejść przez 10 portali znajdujących się w mieście w jednym meczu. Pamiętajmy, że niektóre mają możliwość przejścia w obydwie strony, a co niektóre tylko w jedną. Przy tych dwustronnych, trzeba przejść z każdej strony. Poniżej filmik pomocniczy, dzięki któremu bez problemu ogarniecie wszystkie przejścia.

 


Co niektóre przejścia nie mają widocznych gołym okiem "drzwi teleportacyjnych".



Nope - there's just a poster of Abraham Lincoln behind me. She could be smiling at the poster, I guess? That'd be so weird.
Discover granny's terrible secret!


Kolejny prosty pucharek do zdobycia, tylko i wyłącznie na mapie Alientown w meczu rankingowym. Zaraz po wylądowaniu na mapie, szukamy szyldu/reklamy Granny's Pies i strzelamy do niego aż do momentu zdobycia pucharka.

 


Szyld znajduje się w prawym górnym rogu mapy.



Actually, that would make me like her more. And to be clear, what I mean is, if she IS a little weird, I'd like that.
The Emperor (or at least his face) will SMASH you!


Tutaj również mamy prosty pucharek do zdobycia, tylko i wyłącznie na mapie Gladiator Graveyard w meczu rankingowym. Zaraz po wylądowaniu musimy namierzyć grubaska, który siedzi na tronie i go zestrzelić. Po wyrzuceniu go z tronu, pucharek wpada na nasze konto.

 


Uważajcie, ponieważ grubasek wyskakując z tronu może nas zabić.



I wasn't saying I'd like her more if she wanted to get with Abe Lincoln. That'd be super gross cuz he's dead. And very tall.
Anger an alien, kill an enemy!


Pucharek zdobędziemy tylko i wyłącznie na mapie Alientown w rozgrywkach rankingowych. Trochę problematyczne trofeum, ponieważ musimy doprowadzić gracza pod mackę obcego. Następnie musimy ją rozwścieczyć (strzelając do niej), aby go uderzyła - jednocześnie zabijając go. Po tej akcji pucharek wpada nam na konto. Trzeba natrafić na nieświadomą osobę, aby ta znalazła się pod macką. Może nam to trochę zająć, ponieważ weterani dobrze znają możliwości "obcej macki" i raczej nie kręcą się wokół niej. Poniżej filmik podglądowy:

 


Z tego co pamiętam, to macka ma dość spore pole rażenia.



Hooper's talking about college. Again. "So what are your plans for college, kids?" It's like everyday with this guy.
Get 100 kills.


Trzeci pucharek związany z zabijaniem graczy. Kontynuacja Oh @&!%, did I brush my teeth today?!? (Get 50 kills). Tym razem musimy zabić ich 100, by móc zdobyć pucharek.


Why's he think we all want to go to college? Decades of student loan debt plus four more years in a classroom? No thanks.
Get 50 kills with 3 different characters.


Prosty pucharek, wystarczy zabić 50 graczy trzema różnymi postaciami. Za pucharek wziąłem się, kiedy już kończyłem misje drugą postacią, czyli miałem na dwóch bohaterach dobre kilka setek zabitych graczy. Nie wiem co się stało, pewnie jakiś bug, ale kiedy wybrałem trzecią postać po dwóch killach pucharek wpadł. Tak więc nie musiałem katować trzeciej postaci do 50 zabitych graczy. Więc jeśli spotka Was coś podobnego to gratuluję, jeśli nie to musicie dobić do tych 50 zabitych. Tak wyglądają moje statystyki (można sprawdzić w Menu) po zdobyciu pucharka:

  • Cyborgula - 1175 zabitych graczy
  • Bronco - 726 zabitych graczy
  • Alan - 2 zabitych graczy


I MIGHT. I mean, I may want to go. But maybe not. Who says that's the ONLY way to get where you're going?!
Get 50 kills with The Hand.


Bardzo czasochłonne trofeum. Dobrze, że 50 graczy jest największą ilością zabić z Ręki w tym pucharowym zestawieniu. Przede wszystkim, jak najszybciej odblokujcie sobie karabin maszynowy z Ręki . Zrobimy to wykonując wyzwanie Sfinksa - 15 frozen then shattered, the pieces they fly, czyli musimy zamrozić 15 graczy znajdujących się w powietrzu, aby następnie spadli i ich ciała rozbiły się na kawałeczki (filmik w ostatnim pucharku).

Karabin jest wyśmienity, póki nas nie zabiją będąc na Dłoni, mamy nieskończoną ilość amunicji przez określony czas. Rakietami moim zdaniem jest trudniej trafić oraz Ręka posiada tylko 3 strzały po czym zeskakujemy z niej. Póki nie macie karabinu to próbujcie rakietami, tak czy siak po zabiciu 50 graczy pucharek wpada na konto.


Not that I have ANY idea where I'm going. Alan says I need to come work at Magic Mouse this summer. Uhm, HELL no.
Do 3000 points of damage with special attacks.


Pucharek polega na tym, aby zadać 3000 punktów obrażeń ze specjalnych ataków. Każda postać posiada dwa takie ataki, które znajdziecie pod . Oczywiście pucharek jest kumulacyjny, czyli zlicza nam zadane obrażenia ze wszystkich meczy.

Pucharek zdobyłem postacią Cyborgula i jego atakiem specjalnym Blood Seekers. Atak polega na wypuszczeniu dużej ilości rakiet na wcześniej namierzony cel. Świetny atak na otwartym terenie, gdzie przeciwnik jest wystawiony. Oczywiście nie musicie używać tego ataku do zdobycia pucharka. Każda postać ma jakiś atak specjalny, który zadaje duże obrażenia. Kiedy zadacie łącznie 3000, pucharek zawita na Wasze konto.


Przeważnie, kiedy wszystkie rakiety trafiły w gracza, to nic z niego nie pozostało.



Maybe I'll go work at Viking Burger just to annoy him. But I really don't want to wear one of those Viking Horn Hats.
Play and finish 20 matches.


Drugi pucharek związany z meczami. Kontynuacja Or maybe I'm just bored (Play and finish 10 matches).
Tym razem musimy rozegrać oraz ukończyć 20 rozgrywek sieciowych, by móc zdobyć pucharek.


I wonder if I could get a job making art. Like after high school. I'd so love to make art for video games!
Get 1st place in 7 matches.


Drugi pucharek związany z zajęciem pierwszego miejsca na podium. Kontynuacja But I mean, why wouldn't I be? (Get 1st place in a match). Tym razem musimy zająć siedem razy najwyższy stopień na podium, by móc zdobyć pucharek.


That's totally stupid and not happening. No one wants a game that looks like my art.
Get one character to Level 15 and complete all of that character's missions.


Pierwszy pucharek, przy którym spędzimy najwięcej czasu. Musimy wybrać jedną z sześciu postaci, osiągnąć na niej 15. poziom oraz wypełnić zadania, które są do niej przypisane. Z poziomem to nie problem, na pewno szybciej go osiągniecie, niż zadania, które polegają na zabijaniu z określonych umiejętności, ilości zabić czy wygranych meczy.

Pierwszą moją postacią był Cyborgula i był świetnym wyborem. Jest to jedyna postać, która potrafi latać przez kilka sekund. Strasznie mi to pomogło przy niektórych wyzwaniach Sfinksa. Także śmiało mogę polecić go jako pierwszego.

Szczegóły zadań znajdziecie przy pucharku: Wait, text?!? Ok so I'm 100% sure I've lost my damn testicles (Get two characters to Level 15 and complete all of those characters' missions). Przedstawie tam również wszystkie postacie.


Damn, I need to get some more songs on my phone. So tired of 'FEVER DREAMING'. I like it, but man I'm sick of it.
Get 600 kills.


Czwarty i ostatni pucharek związany z zabijaniem graczy. Kontynuacja Hooper's talking about college. Again (Get 100 kills). Tym razem musimy zabić ich 600, by móc zdobyć pucharek. Trochę nam przy tych zejdzie.


Not that I have any money to get new music, though. Hell, maybe I COULD wear that stupid Viking hat.
Play and finish 50 matches.


Trzeci i ostatni pucharek związany z meczami. Kontynuacja Maybe I'll go work at Viking Burger just to annoy him (Play and finish 20 matches). Tym razem musimy rozegrać oraz ukończyć 50 rozgrywek sieciowych, by móc zdobyć pucharek. Tak naprawdę, będzie to jeden z pierwszych złotych pucharków na koncie.


Okay, so I just slammed into Amy in the hall and it's official: I need to man the hell up!
Get 1st place in 25 matches.


Trzeci i ostatni pucharek związany z zajęciem pierwszego miejsca na podium. Kontynuacja I wonder if I could get a job making art (Get 1st place in 7 matches). Tym razem musimy zająć 25 razy najwyższy stopień na podium, by móc zdobyć pucharek. Tak naprawdę, będzie to jeden z pierwszych złotych pucharków na koncie.


I was stammering and sweating and stuttering and just standing there. I have GOT to stop being such a dork around her.
Reach floor 15 of a ranked tower.


Obawiałem się trochę tego pucharka. Polega on na tym, aby w meczach rankingowych zdobyć 15. piętro. W tym rzecz, że jeśli przegramy to spadamy w rankingu. Także dużo tu będzie zależało od naszych umiejętności.

Za każdą pozycję na podium są przyznawane lub odejmowane gwiazdki - zależy od ilości graczy w meczu. Na początku dwie gwiazdki są przepustką na wyższe piętro. Im wyżej tym więcej gwiazdek potrzebujemy na wyższe piętro. Poniżej ilość gwiazdek co do zajętego miejsca na podium:

Czterech graczy
Pierwsze miejsce: +
Drugie miejsce: +
Trzecie miejsce: -
Czwarte miejsce: -
Trzech graczy
Pierwsze miejsce: +
Drugie miejsce: =
Trzecie miejsce: -
Dwóch graczy
Pierwsze miejsce: +
Drugie miejsce: -

Co nowy sezon wygląd wieży może się zmienić.



When we collided she did get some of her homework mixed in with mine. So, I DO have a valid reason to text her now.
Win a match of Organ Donor with a single deposit.


Drugi pucharek związany z trybem Organ Donor. O wiele trudniejszy, ponieważ tym razem musimy za jednym razem dostarczyć wymaganą ilość serduszek do depozytu i wygrać mecz. Czyli tak naprawdę nie możemy zginąć ani razu w meczu. Najlepiej jak nam przydzieli 1 vs. 1 w powyższym trybie. A jak jeszcze trafimy na mało rozgarniętego gracza to mamy wygraną w kieszeni. Jednak im dalej po premierze, tym mniej takich przeciwników będzie.

Podczas meczu zbieramy serduszka z mapy, jak i zabitego gracza. Jeśli nas zabije, a mieliśmy mało serduszek to nie polecam klikać szybkiego respawn . Robimy to, kiedy mamy prawie wymaganą ilość serduszek, a zostaliśmy zabici. Pojawiamy się wtedy na miejscu zgonu i szybko zbieramy serca, uważamy wtedy, ponieważ mamy tylko 50% życia.

Z wymaganą ilością serc najlepiej iść do depozytu, kiedy przeciwnik również wykorzysta szybki respawn, ponieważ po ponownym jego zabiciu nie może go użyć. Jest nałożony na to ponad minutowy cooldown. Zanim ponownie się pojawi na mapie, my powinniśmy być już w depozycie. Pamiętamy również o tym, że z dużą ilością serduszek pasek wolniej się ładuje. Uważamy wtedy na przeciwnika, który na pewno będzie się do nas zbliżał. Polecam wtedy mieć w pogotowiu snajperkę i granaty. Myślę, że to wszystko co powinniście wiedzieć, powodzenia.

Poniżej przedstawię dwie moje wygrane za jednym doniesieniem serduszek. W pierwszym meczu poszło łatwo i szybko, doniosłem od razu 10 serc. Natomiast w drugim walka była zaciekła, ale udało mi się za jednym razem donieść 18 serduszek. Warto zobaczyć:

 
 

Wait, text?!? Ok so I'm 100% sure I've lost my damn testicles. I need to just TALK to her! I need to be @&!%ing brave.
Get two characters to Level 15 and complete all of those characters' missions.


Prawdopodobnie będzie to ostatni złoty pucharek, który będzie dzielił Was od platyny. Pucharek bardzo czasochłonny. Jak wspomniałem w That's totally stupid and not happening (Get one character to Level 15 and complete all of that character's missions) poziom to nie problem. Ale misje, które zostały przypisane do każdej postaci, mogą zająć trochę czasu oraz wymagać od nas trochę inwencji. Moją pierwszą postacią był Cyborgula, wybrałem w ciemno i śmiało mogę Wam również go polecić. Postać ta przez kilka sekund potrafi latać, co może nam pomóc podczas wykonywania Zagadek Sfinksa. Podczas grania obserwowałem inne postacie i mój następny wybór padł na Bronco. Nie narzekam, choć na początku trudno było przestawić się na niego. Poniżej przedstawiam wszystkie misje dla każdej postaci, a do Cyborguli i Bronco dodam jeszcze coś od siebie.



Poniżej film przedstawiający umiejętności i możliwości postaci:

 

Cyborgula - misje:

01. Hit with Cyborgula's BLOOD SEEKERS 60 times.
02. Hit with Cyborgula's SWARM OF DARKNESS 15 times.
03. Hit with Cyborgula's Self Destruct Explosion 10 times.
04. Deal 600 damage while using Cyborgula's Flight.
05. Get second place or higher in a game 8 times.
06. Charge Cyborgula's Blood Seekers to Max and get all of the bats to hit enemies. Do this 3 times.
07. Get 250 kills across all games.
08. Win 2 games where all of your killing blows from Cyborgula's special weapons.
09. Win 3 games without using Cyborgula's Flight.
10. Get first place in 7 games while playing as CYBORGULA.
11. Get 8 kills with Cyborgula's Self Destruct Explosion.
12. Get 10 3 hit combos with SWARM OF DARKNESS.
13. Get first place in 3 games without grabbing Health pickups.
14. Get 4 consecutive 1st place wins in the same mode type. Free for All modes count as one type and Team modes as the other.

Misje 01-03 to nic innego, jak musimy trafić kogoś z naszych umiejętności. Misja 04 zadać obrażenia będąc w powietrzu, też nic trudnego. Misja 05 opis mówi sam za siebie - musimy zająć pierwsze lub drugie miejsce na podium. Do Misji 06 najlepiej przyda się otwarta przestrzeń. Musimy umiejętność załadować maksymalnie, następnie wszystkimi pociskami (nietoperze) trafić we wroga. Misja 07 czasochłonna, ale bez żadnych problemów. Przy Misji 08 miałem problem, nie chciało mi zaliczać. Być może coś źle jest w opisie gry. Ale po trafianiu/zabijaniu tylko z umiejętności specjalnych oraz wygraniu takich meczy, progres zaczął rosnąć. Misja 09 też łatwa, wystarczy zdjąć palec z przycisku, aby nie wznieść się przypadkiem w powietrze. W Misji 10 zajmujemy pierwsze miejsca na podium. Misja 11, kiedy zginiemy, mamy kilka sekund na dobiegnięcie do przeciwnika. Nasza detonacja musi go również zabić. Przy Misji 12 mogą być lekkie problemy, najlepiej to robić na otwartej przestrzeni i kiedy przeciwnicy zbierają serca po zabitym graczu. W Misji 13 nie możemy skorzystać z żadnych uzdrowień. Misja 14 to już formalność, zależy od losowości trybów i naszej wygranej.







Poniżej film przedstawiający umiejętności i możliwości postaci:

 

Bronco - misje:

01. Do 1000 damage with the MAD MO drone while it's close.
02. Do 1000 damage with the M-80 SLAM.
03. Do 600 Damage with the Air Slam attack.
04. Do 1000 Damage with the ghost Soldier Attacks.
05. Get second place ot higher in a game 8 times.
06. Use all 3 Ghost soldiers for an attack and get a kill 3 times.
07. Do damage with all 10 SLAM missiles, do this 10 times.
08. Get 250 Kills.
09. Get 5 Kills with the MAD MO drone when it's away from you.
10. Get first Place in 15 games as Bronco.
11. Do a slide jump and kill an enemy while in the air. Do this 3 times.
12. Win 10 games without using Bronco's Adrenaline shot.
13. Get 15 kills using the reverse slide power shot.
14. Get 4 consecutive 1st place wins in the same mode type. Free for All modes count as one type and Team modes as the other.

Misje 01-02 musimy zadać obrażenia z naszych umiejętności. W Misji 03 musimy zadać obrażenia z wyskoku powietrznego. W Misji 04 musimy zadać obrażenia poprzez duchy - poległych żołnierzy. W Misji 05 musimy zająć pierwsze lub drugie miejsce na podium. W Misji 06 mogą być pierwsze problemy. Musimy się nauczyć przywoływać trzy duchy na raz podczas walki. Polega to na tym, że musimy trafiać w obszar okręgu po którym krąży znacznik. Pierwszy duch posiada duży obszar, aby trafić. Trzeci natomiast bardzo mały, na domiar tego po każdym duchu szybciej się porusza. No i na koniec musimy tymi trzema duchami zabić gracza. W Misji 07 musimy zadać obrażenia wszystkimi wystrzelonymi rakietami z M-80. Misja 08 czasochłonna, ale bez żadnych problemów. W Misji 09 zbijamy życie przeciwnikowi pod koniec przywołujemy drona, powinien dokończyć sprawę. W Misji 10 zajmujemy pierwsze miejsce na podium. Misja 11 trochę trudna, trzeba wykonać wyskok ze ślizgu i będąc w powietrzu zabić gracza. W Misji 12 nie możemy użyć zastrzyku do zregenerowania życia. Czyli zdrowie nie może może spać do niskiego poziomu. Bronco wtedy automatycznie robi zastrzyk. Misja 13 też trochę czasochłonna. Podczas ślizgu musimy się odwrócić i kogoś zabić. Na filmiku znajdziecie kilka porad, jak to szybko wykonać. Misja 14 to już formalność, zależy od losowości trybów i naszej wygranej.







Poniżej film przedstawiający umiejętności i możliwości postaci:

 

Johnny Savage - misje:

01. Get 40 hits with Johnny Savage's Devil's Riff. Second stage hits count as 2.
02. Hit with Punk Kick 30 times.
03. Get 3 kills with Johnny Savage's Headbanger.
04. Get 5 kills while affected by Punk's Rage.
05. Get second place or higher in a game 8 times.
06. Get 30 kills with Johnny Savage's Devil's Riff.
07. Win a match while getting kills using at least 5 unique weapons, not counting character special weapons and character specific attacks.
08. Get 100 kills across all games.
09. Win 3 games where the winning kill is made with Punk Kick.
10. Get first place in 10 games while playing as JOHNNY SAVAGE.
11. Win 5 games where the winning kill is made with Johnny Savage's Headbanger.
12. Get first place in 3 games without grabbing Health pickups.
13. Win a game in less than 6:00 minutes.
14. Get 4 consecutive 1st place wins in the same mode type. Free for All modes count as one type and Team modes as the other.







Poniżej film przedstawiający umiejętności i możliwości postaci:

 

Ninjaw - misje:

01. Do 1000 damage with the Ninjaw's FEEDING FRENZY.
02. D0 1500 damage against foes affected by Ninjaw's Anchor.
03. Do 1000 damage with any of the following in the same game: SPIRIT OF THE SEA grapple attack!
04. Block 500 damage using your Water Shield.
05. Get 2nd place or higher in a game 8 times.
06. Hit one enemy with all 3 sharks from a single FEEDING FRENZY.Do this 15 times.
07. Win 3 games where the winning kill is made with SPIRIT OF THE SEA grapple attack!
08. Win 2 games where all of your kills are done to enemies affected by Ninjaw's anchor.
09. Win 10 games without using Ninjaw's grapple.
10. Get first place in 15 games.
11. Get 250 kills across all games.
12. Get first place in 3 games without grabbing Health pickups.
13. Get a kill while you've been airborne for at least 10 seconds.
14. Get 4 consecutive 1st place wins in the same mode type. Free for All modes count as one type and Team modes as the other.







Poniżej film przedstawiający umiejętności i możliwości postaci:

 

Alan - misje:

01. Do 1500 damage with the flying death special attack.
02. Do 500 damage wit the chainsaw melee.
03. Impale 10 enemies with the L.F.S Special.
04. Get 20 kill a player within 2 seconds of leaving cloak.
05. Get second place ot higher in a game 8 times.
06. Get 3 kill with L.F.S AFTER it bounces.
07. Win 3 games where the winning kill is done by special.
08. Get 150 kills.
09. Kill more than one enemy with a single flying death. Do this 5 times.
10. Get first place 15 times.
11. Hit an 8 enemys in a row with the L.F.S ACROSS all games.
12. Win a game in less than 6:00 minutes.
13. Get 3 kills against players that are 1 point away from victory Using Any of alans special moves.
14. Get 4 consecutive 1st place wins in the same mode type. Free for All modes count as one type and Team modes as the other.







Poniżej film przedstawiający umiejętności i możliwości postaci:

 

Diabla - misje:

1. Do 1500 damage with devil's whip.
2. Get 40 hits with crown of damnation.
3. Do 2000 damage while using prayer of the lost.
4. Get 5 kills while having demon speed active.
5. Get 2nd place or higher in a game 8 times.
6. Win 2 games where each kill is done by diablas special attacks.
7. Win 3 games where the winning kill is made while demon speed is active.
8. Get 150 kills across all games.
9. Win 1 game with at least 5 kills done each with a different weapon.
10. Get first place in 10 games.
11. Get 30 kills with crown of damnation while its returning to you.
12. Do 1000 damage while in air using her demon jump.
13. Get 3 1st place wins without using any health-pickups.
14. Get 4 consecutive 1st place wins in the same mode type. Free for All modes count as one type and Team modes as the other.

Jeśli masz informacje na temat misji innych postaci, proszę napisz o nich poniżej poradnika lub do mnie na PW. Zostaną one umieszczone w poradniku.


Like those guys from the band on Mark's punk rock bootlegs. They have NO fear! I need to be like them!
Solve all of the Sphinx's riddles.


Pucharek polega na rozwiązaniu wszystkich (sześciu) Zagadek Sfinksa. Są to tak naprawdę wyzwania, które musimy wykonać podczas meczów. Aby móc w ogóle zacząć je wykonywać, musimy zebrać 10 kluczy, które umożliwią nam dostęp do Sfinksa. Jego natomiast znajdziemy w ostatniej zakładce w Menu Głównym.

 
Klucze zdobędziemy po każdym zakończonym meczu. Niestety zebranie 10 kluczy może trochę potrwać, ponieważ po rozgrywce dostajemy zawsze tylko małą część klucza. Poniżej przedstawię dokładnie każde zagadko-wyzwanie i do każdego znajdziecie film, w jaki sposób je wykonałem. Poniżej podałem w jakiej kolejności wykonywałem wyzwania, ale tak naprawdę kolejność nie gra roli. Zawsze podczas meczu możecie mieć tylko jedno aktywne wyzwanie.

#1

"15 frozen then shattered, the pieces they fly. And The Hand will scream bullets from up in the sky."


Zacząłem od tego, ponieważ nagrodą za wykonanie jest nowy sposób zabijania z The Hand. Mianowicie chodzi o karabin maszynowy - nieskończona ilość amunicji przez kilkanaście sekund. Przyda się bardzo do poniższego wyzwania #2, jak i nabijania 50 zabójstw.

Wyzwanie polega na tym, aby zamrozić przeciwnika w powietrzu i by spadając rozbił się na kawałeczki. Bronią, którą to wykonałem była małpa Emily (kosztuje jeden klucz), która jest zawieszona na naszych plecach i naboje pobiera z .... tyłka . Niestety posiada różny arsenał, od ognistych wybuchowych gówienek po zwykłe. Na lodowe trzeba natrafić. Do tego pociski mogą być naprowadzane lub zwykłe, gdzie przy tych drugich to sami będziemy musieli przycelować. Jeśli Wam małpka nie podpasuje to polecam zabrać się od poniższego wyzwania #2, gdzie nagrodą jest BrainFreeze - do zamrażania ludzi. Ale bez nagrody z owego wyzwania będzie trudno go zdobyć. Zapraszam do filmiku, gdzie pokaże 15 zamrożeń i rozbicia graczy na kawałeczki.

 


#2

"One game, 3 Hand kills*, this task it is bold. But reward-o so great-stops enemies cold.
*This task must be completed one time in 1 unique game"



Kiedy już miałem karabin maszynowy z The Hand, ów wyzwanie będzie proste do wykonania. Musi to być tryb Simple Deatmatch lub Organ Donor i pełny skład - 4 graczy. Teraz musimy wyczekać momentu, w którym przeciwna trójka zbliży się do siebie, a my przeskakujemy na dłoń. Rozstrzeliwujemy ich i po zakończeniu meczu, wyzwanie zaliczone. Nagrodą jest BrainFreeze, który może nam pomóc w pierwszym wyzwaniu, jeśli zaczęliśmy od tego. Poniżej znajdziecie mój filmik, na którym przeciwnicy ładnie się podłożyli.

 


#3

"All kills all from damage 50 points or more higher. The Devil's Monkey arrives shitting ice, bombs, and fire.
*This task must be completed one time in 1 unique game"


W kolejnym wyzwaniu musimy zabijać graczy zadając im 50 punktów obrażeń lub więcej. Specjalnie do tego kupiłem za jeden klucz - snajperkę Suzanne. Świetnie się nadaje - gwarantuje dużą siłę rażenia. Po tym wszystkim trzeba znaleźć się na pierwszym miejscu na podium. Nagrodą za wykonanie jest Devil Monkey. Poniżej znajdziecie mój filmik oraz moje headshooty.

 


#4

"All kills come from punching, your fist brings them down.* Your prize: a great battlefield with trees all around.
*This task must be completed one time in 1 unique game."



Naprawdę bardzo proste wyzwanie. Musimy zabijać tylko i wyłącznie uderzając . Najlepiej niech to będzie tryb Brawl, czyli 1 vs. 1. Najpierw zbijamy przeciwnikowi pasek życia za pomocą broni, którą używamy. Kiedy zostanie mu niewiele, to podbiegamy do niego i zabijamy go wręcz. Poniżej znajdziecie filmik z tego wyzwania.

 


#5

"In 1 game with 1 life, bring 3 enemies death. And the Dragon arrives, bringing hell with its breath."


Bardzo proste wyzwanie. Musimy na jednym życiu zabić trzech graczy. Jeśli opanowaliście dobrze postać, to nie będziecie mieli problemów. Grajcie ostrożnie. W moim przypadku na jednym życiu zabiłem siedmiu graczy. Nagrodą za wykonanie jest Scorchy. Poniżej filmik z mojego wyczynu.

 


#6

"100 kills when your health is 30 or fewer. Brings forth the Great Hand with his enemy skewer!"


No i ostatnie wyzwanie, do tego jeszcze bardzo czasochłonne, ale jeśli mamy powyższe za sobą to tak naprawdę już formalność do zdobycia pucharka. Wyzwanie polega na tym, że musimy zabić 100 graczy mając 30 lub mniej punktów życia. Tutaj wystarczy tylko grać. Nagrodą jest trzeci sposób zabijania z The Hand - nabijanie kogoś na długopis. Poniżej znajdziecie filmik, na którym jest kilka momentów, kiedy miałem 30% życia przy zabijaniu innych.