Było trochę aktualizacji więc sprawdziłem NMS, bo cały czas zalega mi jedno skrajnie zrąbane trofeum. Trzeba przyznać, że gra wygląda lepiej. Pojawiły się różne poradniki i opisy w menu, wiec już nowi gracze nie będą musieli tak po omacku zaczynać. Skaner wygląda dużo lepiej. Ale dalej pucharek który mi brakuje (zeskanuj wszystkie stworzenia na 10 planetach) jest abstrakcyjny. Skaner lepiej wyłapuje i nie trzeba już aż tak wysilać oczy, aby dostrzec mrugające kropki. Niemniej dalej jest to bez sensu. Skaner coś pokazuje, ale jak dojdziesz wielce prawdopodobne jest, że to zwierze które już znalazłeś. To powinno być wyłączone, bo komu chce się snuć jak debil z prędkością kulawej staruszki przez całą planetę? A ze statku nadal życia na planecie nie widać. Nie ma wyjścia. Wywalam aktualizację i będę grał na wersji 1.0, bo tam zamiast wszystkiego na 10 planetach trzeba ponoć znaleźć po prostu określoną ilość stworzeń. I to rozwiązanie miało dużo więcej sensu, bo nie wymagało niezliczonych godzin na bzdurne latanie po jednej planecie i łudzenie się, że w końcu trafimy na brakujący gatunek.