Mi się podoba bardzo dubbing w God of War 3. Boguś Linda w roli Kratosa, i kilku innych nieznanych mi postaci podkładających głos dają dobry efekt. Jedynie Zeus, Król wszystkich Bogów, ma coś mało "potężny głos" moim zdaniem.

Jodie z Beyond Two Souls dostała głos aktorki Małgorzaty Sochy. W mojej opinii wychodzi on średnio, w niektórych momentach usta Jodie ruszały się inaczej niż słowa aktorki.
Tutaj macie filmik z relacji, którą obejrzałem.


Hitman Absolution - paradoksalnie wszyscy oprócz głównej postaci wypadli bardzo dobrze. Aktor udzielający głosu Agentowi 47 to Paweł Małaszyński. Zdecydowanie nie oddał tej nieczułości i bezwzględności znanej z oryginalnej, angielskiej wersji.

Battlefield 4 - singlowy dubbing do kitu, dubbing w multi - mistrzostwo świata. ("No co jest c*py, przegrywamy! Weźcie się ogarnijcie!", "Dobra robota, połowa za nami a przeciwnik jest w du*ie", "K*rwa przegrywamy! Weźcie się przyłóżcie", "*krzyk agonii* Strzelają do mnieeeeeeee..." no i mój ulubiony "GRANAT, spier**lać!"). Te teksty są żywo i emocjonalnie nagrane i oddają rzeczywisty "nastrój" na polu bitwy. Trochę gorzej wyszło to w DLC Zęby smoka (tryb sprzężenie na przykład), tam jest taki spokój ("dobra robota panowie... wszystkie flagi przejęte" (dalej sobie dopowiadam) teraz możemy iść na kawę i ciastka *ziewanie z nudów*). Mam nadzieję, że udało mi się podkreślić to, jak bardzo nieemocjonalnie i znudzeni byli panowie, którzy te kwestie nagrali. Na szczęście cała reszta multi trzyma się wysoko.

Seria LittleBigPlanet - może nie ma tu takiego dubbingu jak w tytułach wyżej, ale mamy super przyjaznego narratora (Paweł Szczęsny), który swoim tonem i inspirującą mową potrafi zainteresować gracza.

Jak&Daxter Zaginiona Granica (PS2/PSP) - Postać Jaka określę neutralnie, natomiast Daxter odgrywany przez Czarka Pazurę - mistrzostwo . Daxter z poczuciem humoru odgrywany przez aktora komedii i kabaretów. Idealne połączenie i odegranie roli.

LEGO Star Wars: The Force Awakens - gra jest super, co pisałem w trudności platyny, byłem tym tytułem tak zauroczony, że zapomniałem o tym, jak lipny dubbing ta gra posiada. Chociaż z drugiej strony, dubbingowanie klocków LEGO mogło nie być prostą sprawą. Mimika plastikowych główek i ludzkie głosy... sami oceńcie.

The Last of Us - powiem w skrócie, że to najlepsza gra z polskim dubbingiem, w jaką miałem przyjemność grać. No chciało się tego słuchać. Osoby dające głos w pełni oddają trud tego post apokaliptycznego świata.

Na koniec największa padaka z jaką się spotkałem - Playstation Move Heroes. Jest może z 10 tekstów na każdą z 6 postaci i zdecydowanie nie oddały tej sympatii, jaką mam do Jaka i Daxtera, Ratcheta i Clanka oraz Sly'a i Bentleya.

No dobra, jeszcze jedna perełka, Painkiller Hell&Damnation. Chyba z 6 dialogów na całą grę... czas poświęcony na nagranie kwestii zajął pewnie nie więcej jak 5 minut.