Dźwięcząca platyna #267

Nigdy wcześniej w swoim growym życiu nie miałem przyjemności zapoznać się z wcześniejszymi kultowymi częściami. Niestety nie da się ogarniać tych wszystkich gier, bo jest ich za wiele. Także do trójki podchodziłem bez jakiejkolwiek znajomości świata gry. Wiedziałem jedynie, że jest to przygodówka w starym stylu. Muszę przyznać, że bawiłem się naprawdę dobrze. Może z racji tego, że to moja pierwsza gra z serii mam dystans i nie skrytykuję jej tak jak wielu innych graczy. Przyznam, że fabularnie nie wszystko załapałem, bez znajomości wydarzeń z poprzednich części. Szczególnie związanych z przeszłością głównej bohaterki. Jednak sam główny wątek trójki związany z migracją Jukoli jest fajnie opowiedziany. Wciągnęła mnie historia, a postaci polubiłem. Naprawdę była to ciekawa przygoda. Dawno nie grałem w nic z tak specyficznym klimatem. Pochwalę też dubbing, który w moim odczuciu wypadł lepiej niż angielska wersja. Szczególnie w kwestii głównej bohaterki, która w oryginale brzmi irytująco. Graficznie produkcja nie powala, choć lokacje są całkiem ładne. Patch poprawił błędy z mimiką, czy problem z brzuchomówstwem, lecz technicznie dalej nie jest to szczególnie dopracowane dzieło. Muzyka za to jest cudowna. Sam gameplay sprowadza się do rozmów i rozwiązywania zagadek. Same zagadki zaś uważam za ciekawe i co ważne nie absurdalne jak to bywa w podobnych grach. Spokojnie na logikę idzie je samemu rozgryzać. Tylko zakończenie gry takie strasznie otwarte i mam wrażenie, że urwane Chciałbym zobaczyć dalszy ciąg przygód Kate Walker.

Trudność platyny zaznaczę aż 4/10 ze względu, że mamy bardzo dużo pucharków do pominięcia i nawet z poradnikiem trzeba balansować między pucharkami które staramy się zdobyć. Postaram się napisać taki poradnik krok po kroku dotyczący możliwych do pominięcia dzbanków, aby inni łowcy mieli już łatwiej. Uważam, że ze względu na ten klimat warto sprawdzić. No chyba, że ktoś nie lubi przygodówek tego typu. Wtedy siłą rzeczy odpada. Sam jednak zostałem pięknie wciągnięty i dałbym Syberi 3 pieczątkę "Dzwienkoswit poleca"