• Trudność zdobycia 100%: 2-3/10
  • Czas potrzebny na zaliczenie 100%: ok. 2 godzin
  • Trofea offline: 3 ( 3)
  • Trofea online: 0
  • Minimalna liczba przejść: Dwa rozdziały z fabuły
  • Zalecana ilość przejść: Dwa rozdziały z fabuły
  • Trofea do pominięcia: 0
  • Zabugowane trofea: 0




Arcade Mode jest darmowym dodatkiem do Singleplayera, który trafił do gry razem z patchem 1.08. Ten zręcznościowy tryb oferuje przejście każdego rozdziału gry na punkty. Daje nam to możliwość rywalizacji z graczami z całego świata o najlepszy wynik końcowy.

Oprócz powyższego trybu, w patchu są dostępne dwa nowe tryby do Multiplayera: Opętanie (demony kontra marines) i Krwawy szał (podkręcona wersja Deathmatcha). Również edytor SnapMap dostał nowe opcje oraz dodatki m.in.: moduły retro z klasycznych Doomów, wraz z pakietem oldskulowych misji.

 



W pierwszej kolejności skupmy się na Sięgnij po złoto. W trakcie dążenia do niego powinniśmy zdobyć Zręcznościowe zapasy. Tak przynajmniej było w moim przypadku.

Po zdobyciu złotej oceny, wystarczy teraz zdobyć 14 medali Pełna gablotka chwały i mamy kompletny zestaw pucharkowy. Więcej informacji przy każdym pucharku.





Pełna gablotka chwały
Zdobądź wszystkie rodzaje medali w trybie zręcznościowym za jednym zamachem.


Mamy do zdobycia 14 medali. Wszystkie musimy uzyskać podczas jednej misji w trybie zręcznościowym. Miałem co do pucharka małe wątpliwości, ale nie było większych problemów z jego zdobyciem. Pucharek zdobyłem w drugiej misji: Dział Zasobów. Poniżej przedstawię wszystkie medale, bronie jakie będą potrzebne oraz filmik, na którym pokażę, jak zdobyć wszystkie medale.

Lista medali:


  • Wielokr. zabójstwo - wystarczy zabić dwa lub więcej demonów naraz. Dobrze rzucony granat lub wybuchająca beczka załatwi sprawę.
  • Superzabójstwo - musi zginąć naraz mała grupka demonów. Dobrze się sprawdza mina z reliktem lub rzucony w taką grupkę granat.
  • Zabójstwo beczką - nie trzeba tłumaczyć. Strzelamy w beczki lub w miny, po których również pojawia się ów medal.
  • Zabójstwo chwały - czyli szybka eliminacja. Kiedy demon podświetli się na pomarańczowo, podchodzimy do niego i wciskamy .
  • Śmierć z przestworzy - prosta sprawa. Jeśli któryś demon świeci na pomarańczowo, to skaczemy na niego i w powietrzu wciskamy .
  • Strzał w głowę - używamy do tego zwykłego Pistoletu lub Ciężki Karabin Szturmowy z modyfikacją: Luneta taktyczna
  • Bezpośr. trafienie - najlepiej do tego się nadaje Strzelba z modyfikacją: Strzał wybuchowy. Po trafieniu z tego w demona, od razu medal wpada na konto.
  • Zabójs. ogłuszonego - musimy najpierw ogłuszyć demona i zaraz go zabić. Najlepiej się nadaje do tego Karabin plazmowy z modyfikacją: Bomby ogłuszające.
  • Zabójs. w powietrzu - ten medal warto mieć na uwadze. Polecam do niego Strzelbę z modyfikacją: Strzał wybuchowy. Jeśli widzimy demony, które skaczą, warto poświęcić na nie chwilę i w odpowiednim momencie strzelić ze strzelby. Jak zobaczycie na filmie, dwa razy udało mi się zdobyć ten medal (po wyjściu z kompleksu).
  • Potrójne trafienie - Strzelba posiada modyfikację: Doładowana seria. Pozwala na załadowanie trzech pocisków. Wystarczy kogoś trafić z tej serii i medal nasz.
  • Relikwia - ZŁOTO - wypada z miny. Musimy jak najszybciej zebrać relikwie, aby nie zmieniła koloru.
  • Relikwia - SREBRO - wypada z miny. Zbieramy ją, kiedy zmieni kolor ze złotego na srebrny.
  • Relikwia - BRĄZ - wypada z miny. Zbieramy ją, kiedy zmieni kolor ze srebrnego na brąz.
  • Dodatkowe życie - wystarczy zebrać jedną lalkę kolekcjonerską.

 

Sięgnij po złoto
Zdobądź złotą ocenę w trybie zręcznościowym


Do trybu zręcznościowego wchodzimy poprzez Kampanię. Następnie wybieramy pierwszą misję UAC. Dlaczego ta misja? Ponieważ wybierając Poziom trudności Ja chcę żyć, mamy 600.000 punktów do zdobycia, aby uzyskać złotą ocenę. Jak sami później zauważycie jest to najmniejsza liczba ze złotym wynikiem. Oczywiście nikt Wam nie broni spróbować wyższego poziomu, czy innej misji. Tak czy siak, nie powinniście mieć z tym jakiś większych problemów. Poniżej podam wskazówki, do uzyskania wysokiego wyniku, oraz mój film z uzyskanym złotym wynikiem:

  • staraj się zawsze mieć wysoki mnożnik punktowy, 32x jest największy!
  • mnożnik punktowy można utrzymać dzięki zabiciom, oraz poprzez podnoszenie pancerza i amunicji
  • nie pozwól się zranić - mnożnik punktowy zmniejsza się!
  • bądź szybki i celnie strzelaj, zapamiętaj gdzie znajdują się przeciwnicy i wybuchowe beczki - wykorzystaj to!
  • wykonuj specjalne zabójstwa, aby uzyskiwać w trakcie walki medale. Im więcej uzyskamy, tym większą premię dostaniemy
  • pamiętaj, że masz również granaty - wykorzystaj je!
  • po strzeleniu w minę, jak najszybciej podnieś relikwię, aby nie straciła złotego koloru - im dłużej zwlekasz tym mniej punktów uzyskasz
  • dodatkowe życia również dodają punkty

Misja UAC, Poziom trudności: ULTRAPRZEMOC, mój wynik:

 


Zręcznościowe zapasy
Zbierz 20 dodatkowych żyć lub relikwii w trybie zręcznościowym


W moim przypadku pucharek wpadł, kiedy próbowałem zdobyć złoty wynik. W pierwszej misji UAC, mamy możliwość maksymalnie zdobyć sześć relikwii i dwa dodatkowe życia. Jeśli ktoś jest dobry z matmy, to łatwo sobie obliczy, że przechodząc misję po raz trzeci, zdobędziemy powyższy pucharek.

Relikwie wypadają po oddaniu strzału
w minę
Dodatkowe życia są dostępne jako lalki