Bo 3 latach, kiedy kupiłem Prince of Persia Trylogie, postanowiłem w końcu zagrać.
Powiem tak - gra jest dobra, ale niestety kuleje tutaj kamera, która jest momentami zmorą, wciskanie timingowe pomimo tego, że dobrze wciskałem, nie działało, co widać dobitnie kiedy się odbijasz od ściany do ściany. Zagadki w tej grze są trudne, 2 razy posłużyłem się youtubem, bo nie wiedziałem kompletnie, jak mam rozwiązać daną zagadkę. System walki jest dobry, ale dobijanie przeciwników sztyletem jest po prostu momentami katorgą, bo jeśli się nie zdąży to jeszcze raz walczy się z tym samym przeciwnikiem. Często przeciwnicy stoją i nic wtedy nie robią, ale jednak są przypadki, że potem zaczynają nas bić, a my jesteśmy kompletnie bezbronni i przyjmujemy nie raz potężną serię ciosów. Gdyby nie trofeum Game Master, odbiór tej gry byłby jeszcze lepszy, ponieważ to psuje zabawę w tej grze. Trofeum to polega na tym, że nie możemy cofnąć czasu więcej niż 20 razy.
Fabuła jest ciekawa i klimatyczna, jednakże oprawa dźwiękowa leży, ponieważ były sytuacje, że słyszałem wszystko tylko nie rozmowy. Czasami to był jakiś bełkot. Po zakończeniu wczoraj gry musiałem niektóre rzeczy doczytać, by dowiedzieć się, co mnie ominęło.

Gra jest 7/10 a trudność gry 3/10. Tak wiem, że wczoraj mówiłem 5/10, ale po ograniu i wklepywaniu kodu i spamowaniu superataku walki stają proste. Stąd trudność ta została obniżona aż o 2 oczka.