Zobacz wyniki ankiety: Gry w pudełku czy cyfrowe?

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Pudełko

    18 85.71%
  • Dystrybucja cyfrowa

    3 14.29%
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Gry w pudełku czy cyfrowe?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Banned
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    191
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    0
    Gamer IDs

    PSN ID: FIIlp

    Gry w pudełku czy cyfrowe?

    Wolicie gry w pudełku czy cyfrowe? I dla czego akurat...?




    Ja zdecydowanie wole gry pudełkowe.
    Oczywiście nie uważam, że cyfrowe wersje gier to zło.
    Posiadam sporo gier cyfrowych. A główna przyczyną dla której decyduje się na kupno gry cyfrowej jest oczywiście cena. W niektórych przypadkach gra cyfrowa jest dużo tańsza od wersji pudełkowej. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju HD Collection.
    Dobrym przykładem jest np. Jak and Daxter, który w wersji pudełkowej kosztuje 100zł a cyfrową wersję tej gry kupiłem za około 30 zł.
    Ale są to pojedyncze przypadki.
    W moim przypadku - osoby która kupuje gry używane, kupowanie wersji cyfrowych = przepłacanie.

    Czytając komentarze na forach często padają takie słowa - argumenty: "Wole wersje pudełkowe, bo wtedy wiem, że posiadam grę, mam ją w ręku, mogę postawić na półce".
    I jakby to głupio nie brzmiało to ma to trochę sensu. Porównał bym to z pieniędzmi. Możesz mieć 1000zł na koncie ale zupełnie inaczej jest kiedy trzymasz 1000zł w ręku. Może głupi przykład, bo ludzie którzy kupują gry cyfrowe z reguły wolą mieć pieniądze na koncie ale tylko taki wpadł mi do głowy.

    Często też spotykam się z komentarzem o treści: "Pudełka zajmują tylko miejsce i zbierają kurz". Ok faktycznie zajmują miejsce ale też bez przesady, nie zajmują go dużo. No chyba, że ktoś mieszka w kartonie. W takim przypadku to może być faktycznie problem .
    Najdziwniejszy jest ten cały kurz. Każdy w domu ma domową bibliotekę (przynajmniej mam taką nadzieję), więc czy książki też codziennie trzeba wycierać mokra szmatą "żeby nie było kurzu w domu". Wydaje mi się, że nie. To jest strasznie dziwny argument. Którego nie ukrywam sam często używam. Wspominając o edycjach kolekcjonerskich gier a dokładniej figurkach ale to już zupełnie inny temat.

    Ciekawy jestem czy jestem w mniejszości.



    P.S.
    Jeśli temat się spodoba to może była by możliwość zamieszczenia ankiety? (Gry w pudełku czy cyfrowe?)



    Dodano ankietę do tematu.
    Appsik
    Ostatnio edytowane przez FIIIP ; 03-03-2017 o 10:45

  2. Thanks Dzwienkoswit, Brak, adamlubin, Meffisto, kasiaPi, yaper87 thanked for this post
    Likes Brak, GRiD, Mapi, Aquantus, Kraszu liked this post

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •