Otwieram rok 2018 diaboliczną #47 w jakże skromnej grze, która została dodana do grudniowego plusa.

Chciałem chwilę odpocząć od wbijania platyn, a także odskoczyć na coś zupełnie innego. Forma.8 gra, o której usłyszałem dopiero gdy dodana została do grudniowego plusa. W sumie nie żałuje, że została dodana, bo mogę zagrać dzięki temu w naprawdę przyjemną lekką grę.
Bardziej bym ją określił jako taką "minigierkę", w którą nieraz grywało się na PC, dla zabicia czasu. Jednak ten tytuł coś ma, że przyciągnął mnie i mogłem w niej wbić . Gra jest prosta i przejrzysta, mamy tutaj stworki, które możemy zabijać lub omijać, dzięki nim dostajemy "światełka", które uleczają naszą energię. Walki z bossami, nie są jakieś wygórowane, aczkolwiek na początku miałem z niektórymi problem. W grze występują artefakty, które jednak są potrzebne do zdobycia trofeum pod koniec gry. Jest ich aż 50. W większości można znaleźć je bez problemu, sam udało mi się znaleźć 45 artefaktów, jednak te 5 ostatnich bez pomocy filmiku na YT, raczej bym nie znalazł. Mamy również "kwiatki", które musimy zebrać, jest ich raptem 18. Ulepszają one nasze życie, jednak do niektórych można dostać się po czasie, gdy odblokujemy nowe umiejętności.

Gra jest naprawdę sympatyczna, lecimy naszą "kuleczką" i brniemy przez różne plansze. Fabuła nie jest jakoś wygórowana, dlatego nieszczególnie można zwracać na nią uwagę. Jednak jak wspomniałem wcześniej, ta gra coś ma w sobie, że chce się ją skończyć. Jednak nie polecam przysiadać na długo przy niej bo się jednak może znudzić.
Jest z 3/4 trofea, które można pominąć, także trzeba pamiętać, że należy je zrobić przed dostaniem się do ostatniej planszy, która jest na mapie w kształcie rombu. Jest ona po lewej stronie od naszego punktu startowego. Jednak by się tam dostać, trzeba brnąć przez kolejne etapy gry.

Grę polecam ludziom, którzy lubią raz od czasu odskoczyć od większych tytułów i pograć w coś innego.

Oceny:
Platyna: 2/10 (tak właśnie, gdyż można ominąć niektóre trofea, a wyszukanie niektórych artefaktów, czy "kwiatków" bez poradnika na YT, raczej graniczy z cudem)
Gra: 7/10