Dead Synchronicity to jedna z lepszych gier w jaką miałam przyjemność ostatnio zagrać i moja 49 platyna.

To tytuł brutalny, przeznaczony dla dorosłych myślących graczy.
Świetna oprawa graficzna, idealnie pasująca klimatem do opowiadanej historii. Ciekawe dialogi i dobrze dopasowane głosy postaci, które nie drażniły mnie i wyczuwałam w nich emocje.
Główny bohater to hipokryta, człowiek zły, a przez to ciekawy dla mnie w odbiorze, pomimo, że nie zawsze zgadzałam się z jego wyborami.

Co do trofeów, to mamy podział na te związane z fabułą i dodatkowe za wykonanie dość specyficznych czynności.
Nazwy pucharków, to nic innego jak tytuły starych filmów, głównie horrorów i S-F. Jeżeli ktoś zna dobrze dany tytuł, to powinien wiedzieć co zrobić, aby dane trofeum otrzymać. Ja na to zwróciłam uwagę, dopiero jak przeszłam grę pierwszy raz, bo na początku w ogóle nie interesowałam się pucharkami, a te co zdobyłam, zawdzięczam głównie metodzie „dotknij wszystko, wszystkim”
Dodatkowym plusem przy zdobywaniu tych pucharków, jest szyderczy komentarz naszego bohatera. Mój ulubiony to za trofeum Hellraiser

Gra wg mnie nie jest łatwa, a rozwiązania nie zawsze są oczywiste, miałam kilka momentów, gdzie nie miałam zielonego pojęcia co zrobić i musiałam posiłkować się poradnikiem. Stąd dodatkowe pół punktu przy ocenie. Zdobycie platyny zajęło mi około 12 godzin, korzystając z poradnika pewnie można zmniejszyć ten czas do 3 godz.

Jest to naprawdę dobry tytuł, ale myślę, że nie dla każdego. Zdecydowanie polecam go tym, którzy szukają w grach czegoś więcej niż pustej rozrywki.


2,5/10


 

MT 7, 1-5
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Jak bowiem wy innych będziecie sądzić, tak też i was osądzą, a jaką miarą sami mierzyć będziecie, taką i wam odmierzą. Jakże to jest, że widzisz w oku brata malutką zadrę, a we własnym oku nie dostrzegasz całej belki? Albo jakże ty możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę ci zadrę z oka – podczas gdy sam nosisz we własnym oku belkę? Obłudniku, usuń najpierw ową belkę z własnego oka, to będziesz lepiej widział, jak usunąć zadrę z oka twego brata.