Zobacz wyniki ankiety: Jak trudno jest zdobyć platynowe trofeum w tej grze?

Głosujących
2. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Bardzo Łatwo (1pkt)

    0 0%
  • Łatwo (2-3 pkt)

    1 50.00%
  • Średnio (4-6 pkt)

    1 50.00%
  • Trudno (7-8 pkt)

    0 0%
  • Bardzo Trudno (9-10 pkt)

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Trudność w zdobyciu platyny - Oficjalny wątek + Ankieta

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #5

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Chodzież
    Posty
    347
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    21
    Gamer IDs

    PSN ID: Aquantus
    Dawno nic nie pisałem w tematach o zdobytych platynkach i czas to nadrobić zaczynając od tej.
    Zacznę od tego, że bardzo mi brakuje tego typu gier na konsolach, bo jest ich jak na lekarstwo, ale mam nadzieję, że się to z czasem zmieni, bo różnice między PC a konsolami powoli, ale powoli się zacierają i coraz więcej tytułów dotychczas PC-towych zaczyna nieśmiało pojawiać się na konsolach. To takie moje luźne spostrzeżenie możliwe, że inni mają inne odczucia.
    Wracając do gry, czyli Cywilizacji. Mimo że gra w stosunku do wersji PC-towych jest bardzo ograniczona i uproszczona to i tak uważam, że warta jest uwagi.
    Gra jest nastawiona raczej na szybką rozgrywkę niż na długie budowanie swojego imperium, ale ma to swój urok.
    Jakiejś rozbudowanej fabuły raczej tutaj nie znajdziemy, bo raczej w sumie jej nie ma. Walczymy po prostu o dominację a możemy to osiągnąć na cztery sposoby, czyli dominację militarną kulturalną finansową czy też techniczną. W sumie każdą z tych dominacji musimy wygrać każdą z nacji czy też liderów. Jest tego 24-rech liderów po 4 zwycięstwa, czyli 96 razy (trochę to strasznie monotonne i powtarzalne). Nie ma w tym nic trudnego, bo producent nam to ułatwił możliwością zapisania gry w odpowiednim momencie i po prostu zaliczaniem kolejnych zwycięstw poprzez wczytywanie zapisu z powrotem i zaliczaniem kolejnego zwycięstwa. Gra zapamiętuje poprzednie, za co jest też trofik.
    Każda nacja ma też przypisane osiągnięcia, czyli wybudowanie czy też zdobycie jakiegoś wynalazku czy też budynku w danym okresie. Tutaj niekiedy dużo zależy od szczęścia, ale nie jest to jakieś duże wyzwanie. Oczywiście także jest za to odpowiedni trofik a po drodze i inne dotyczące niekiedy właśnie danego osiągnięcia.
    Kolejnym trofikiem, z którym można mieć problem to zdobycie dominacji-zwycięstwa jednym miastem na poziomie King. W poradnikach pisze, że najłatwiej uczynić to poprzez dominację kulturalną czy też finansową. Mi, mimo że spełniałem te wymagania to za nic nie chciało dać możliwości abym wybudował Bank Świtowy czy też ONZ, co było jednoznaczne z zakończeniem i zwycięstwem. Musiałem brnąć dale i budować i wynajdować coraz to nowsze wynalazki. Grę zakończyłem w 2100 roku, bo w tym roku zawsze się kończy gra i jest wyłaniany zwycięzca tak, że koniec końców udało mi się wygrać za pomocą dominacji technicznej. Sam nie wiem, dlaczego nie chciał pojawić się Bank Światowy ani ONZ.
    Dodam, że grę musiałem przechodzić dwa razy, bo gdy ą kupiłem a kupiłem można powiedzieć zaraz po premierze to była strasznie skopana i mimo gry nie naliczało zwycięstw czy też dołączających się do nas znanych postaci historycznych.
    Do gry w końcu wyszła łatka naprawiająca wszystko, ale nie zrobili tego w postaci aktualizacji tylko po prostu trzeba było wywalić "starą" grę i ściągnąć ją na nowo, ale i tak pokazywało, że to wersja 1.0
    Tak, że po długich bojach z innymi nacjami udało się wbić platynkę i w tym tytule.
    Czekam na inne tego typu turówki, bo bardzo je lubię i mogliby dać bardziej, choć odrobinkę rozbudowane.

    Trudność jak dla mnie to dobra mocna 3-jeczka
    Ostatnio edytowane przez Aquantus ; 21-02-2017 o 18:09

  2. Thanks Rekinek, Mapi, kasiaPi, Dzwienkoswit, adamlubin thanked for this post

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •