I ja miałem niewątpliwą przyjemność ogrania WD2. Według mnie całość wypada lepiej od jedynki. Ogólnie mnie osobiście w jedynce bardziej podobała się fabuła, jakoś historia Aidena bardziej mnie wessała. San Francisco wygląda przepięknie, w grze jest świetna ścieżka dźwiękowa (wliczając muzykę klasyczną) i jest kilka nawiązań do jedynki. Dodatkowym plusem wersji Gry Roku są ciekawe misje dodatkowe. Nowość, która mi sie najbardziej podobała to Dron i jego prawie nieograniczone możliwości. Ogólnie gierkę zdecydowanie polecam.

Platyna zdecydowanie łatwa, choć można sobie ten proces zasadniczo utrudnić wybierając wyższy poziom trudności (oczywiście można zagrać na najniższym). Prócz trofeów za główne misji, są również bodajże 3 za misje dodatkowe i tylko te są wymagane do Sporo trofeów jest za wykonanie konkretnych czynności w świecie gry, ale w żaden sposób nie są one ani trudne, ani czasochłonne. Kluczowe dane można łatwo zebrać poprzez zaznaczenie ich w drzewku ulepszeń, choć warto dodać, że nie są one dokładnie tam gdzie jest zaznaczenie na mapie i warto włączyć tryb hakowania, aby je dostrzec w okolicy. Serio jest łatwo, ode mnie 2/10.

Trofea z DLC również nie są jakoś wymagające, choć warto zastosować pewne ułatwienia, a mianowicie:
- Oto Showd0wn - tutaj trzeba wygrać 4 rozgrywki z rzędu w przedmiotowym trybie online. Było by to dość trudne, bo zależy na kogo się trafi. Ale jest na to mały sposób. Najpewniej grać z kimś (z randomami jakoś nie zawsze to działa) i jesli już wygraliśmy choćby jedną potyczkę to w przypadku gdy będziecie już pewni, że przegracie przed końcem oboje wychodzicie do menu XMB konsoli i wyłączacie grę (wtedy nie zaliczy tego jako porażka). Odpalacie od nowa i do skutku, czyli 4 wygranych z rzędu.
- Zdobycz - misja Gdzie dwóch się bije… jest misją online, ale można ją robić offline samemu i taką metodę polecam. Aby ukończyć tą operację należy wykonać 9 unikalnych misji (zawsze mamy dwie do wyboru) i wtedy powinna pojawić się ostateczna (10). Niestety wiele osób narzeka, że po zrobieniu 9 nie pojawia się ostatnia i ja również miałem podobnie, mi odblokowała się dopiero po wykonaniu dokładnie 13 misji (9 unikalnych i 4 powtórzonych). Grając online podobno dodatkowy problem jest taki, że jeśli masz partnera i teoretycznie tobie ostatnia misja powinna się odblokować, ale np. towarzyszowi NIE, to niestety macie nadaj dwie do wyboru.
Pozostałe misje z DLC są fabularne, bez żadnych problemów