Ostatnio na premierę FIFĘ kupiłem bodajże w 2011 (czyli 12-stkę).
W tym roku przyciągnął mnie głównie HUNTER, bo ładniejsza grafa, dodatkowe szczegóły, czy pewne rozwiązania w samej rozgrywce nie były dla mnie ważne.
Cóż się okazało, oczywiście zacząłem od FUT'a i męczenia drafta, było fajnie i nerwowo, ale o tym później, a Huntera zostawiłem sobie na sam koniec. Przyznam, że ten tryb bardzo mi się podobał, choć jest w nim za mało "akcji" pobocznej i wydaje mi się dość sztywno ustalony scenariusz. Też mnie denerwowały ciągle te same pytania dziennikarki i te same odpowiedzi. Marzy mi się taki tryb jako osobna gra, mógłby by dużo bardziej rozbudowany, zróżnicowany i bardziej dopracowany - takie połączenie Heavy Rain z FIFĄ
A sama rozgrywka fajna, standardowo wszystko lekko ładniejsze itd. Ale zmiana rzutów karnych dla mnie na plus, na minus natomiast zbyt wiele dziwnych kolizji w obronie (ileż to ja straciłem bramek z "dupy").
Gra mnie zaskoczyła pozytywnie praktycznie tylko Hunterem i kilkoma niuansami, więc prawdopodobnie następną część na premierę kupię za kilka lat

Natomiast platyna wydaje się bardzo podobna do 16-stki.
Oczywiście najtrudniejszy jest draft i basta. Ja po kilkunastu próbach skończyłem go z następującymi wynikami: 1:0, 1:0, 1:0, 1:0 (więcej nic nie napiszę) Niestety ze wszystkich paczek jakie dostawałem za drafta, również wygranie online i offline nic ciekawego nie trafiłem (maksymalnie do 10k za jakiegoś złotego i to może ze 2 razy taki ktoś się trafił).
W FUT miałem problem z jednym trofikiem, za zdobycie 50 bramek jednym piłkarzem. Po strzeleniu 60 bramek Teodorczykiem nadal nic (60 bramek w moim klubie), więc postanowiłem ostro strzelać Milikiem i dokładnie przy 50 wpadło. Czytałem, że niby niektórzy mają z tym problem. Jeśli nie wpadnie po 50-tce spróbujcie jeszcze kilka wbić, jak dalej nic to lepiej róbcie to innym zawodnikiem.
Awansowanie do wyższej ligi grając w sezonach online można zrobić grając tylko jeden mecz. Wystarczy kupić sobie 3 wygrane i jeden mecz wygrać (jest na to jeszcze 7 prób), wg mnie jest łatwo. Nie wiedziałem, że tak można więc grałem, pierwszy wygrany, drugi remis i trzeci wygrany (jeden mecz kupiłem - dobry duszek podpowiedział) i nastepny mecz też wygrałem - czyli jest bardzo łatwo (to nie draft).
Jest dużo trofików za jakieś strzały, część wpadnie podczas normalnych meczów, a pozostałe można łatwo wbić na dwa pady lub korzystając z "suwaków".
I na koniec u mnie została kariera Hunterem, trofiki banalne: 2xA - wpadło po pierwszym treningu, 50 tys. fanów po kilku/kilkunastu meczach, a wartość 7 mln zaraz po połowie sezonu. Ogólnie trzeba ukończyć cały jeden sezon i tyle. Wydaje mi się, że jak się komuś śpieszy to pewnie można poddawać mecze, ale nie testowałem.

Platyna wg adamlubin = 4, draft to nie przelewki, choć są na niego sposoby



Ps.1. Wielkie podziękowania dla iceman_CFC za podarowanie prawie stu tysięcy monet w FUT, było za co grać w drafta.

Ps.2. Za pomoc przy trofikach online podziękowania lecą do BuLi_pol